Pirmdiena, 03. Oktobris, 2022. Elza, Ilizana

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Pastiprināti kontrolēs ieceļotājus Latvijā


Pastiprināti kontrolēs ieceļotājus Latvijā2020.07.16 Komentāri (0) Pastiprināti kontrolēs ieceļotājus Latvijā

Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai Ministra kabinets ir pieņēmis lēmumu, ka ikvienai personai pirms ierašanās Latvijas Republikā, izmantojot starptautisko pārvadātāju pakalpojumus, tajā skaitā starptautisko autobusu pārvadājumus, rakstiski jāapliecina, ka nepieciešamības gadījumā persona ievēros Latvijā noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Turpmāk pasažieriem vajadzēs aizpildīt apliecinājumu, kurā būs jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, kontakttālrunis saziņai, faktiskās dzīvesvietas adrese, kā arī valstis, kurās persona ir uzturējusies pēdējo 14 dienu laikā (būs jānorāda arī izbraukšanas datums no konkrētās valsts). Personai, kura ir uzturējusies valstī, kas ir publicēta SPKC mājaslapā un uz kuru tiek attiecināmi ierobežojošie pasākumi, būs jāapliecina, ka Latvijā noteiktie piesardzības pasākumi tiks ievēroti, tai skaitā tiks ievērota pašizolācija.

Vēršam uzmanību, ka saskaņā ar 2020. gada 09. jūnija Ministru kabineta noteikumiem Nr.360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 38.1 punktu, pārvadātājs ir atbildīgs par aizpildīta personas apliecinājuma nodošanu Valsts robežsardzei, kas savukārt to nodod Valsts policijai.

Attiecīgais pārvadātājs ir atbildīgs par aizpildītās anketas iespējami ātru nodošanu:

  • Valsts robežsardzei, ja apliecinājumā ir norāde par personas uzturēšanos valstī, uz kuru saskaņā ar SPKC publicēto informāciju ir attiecināmi īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi (Valsts robežsardze šo anketu nodod Valsts policijai);
  • Kārtība, kādā anketas iesniedz Valsts robežsardzei:
  • Vietās, kur ir Valsts robežsardzes posteņi, anketas tiek atdotas tur (lidosta, lielās ostas).

 

Ja Valsts robežsardzes posteņa nav, tad ieskanētā formā sūta uz e-pastu: odp@rs.gov.lv vai zvana uz +371 67075616 vai +371 67075718 un vienojas par iespējām Valsts robežsardzei ierasties uz konkrēto reisu un paņemt anketas.

 

Anketa latviešu valodā (LV): ŠEIT.

Anketa angļu valodā (ENG): ŠEIT.

Anketa krievu valodā (RU): ŠEIT.

 

SPKC, ja anketā ir norāde par uzturēšanos tikai tādā valstī, uz kuru nav attiecināmi īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi.

 

SPKC mājaslapā ir publicēts to valstu saraksts, uz kurām ir attiecināmi ierobežojošie pasākumi: ŠEIT


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas