Otrdiena, 16. Augusts, 2022. Astra, Astrīda

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Par tikšanās vietu izvēlas Bausku


Par tikšanās vietu izvēlas Bausku2016.10.10 Komentāri (0) Par tikšanās vietu izvēlas Bausku

2016.gada 6. un 7. oktobrī Bauskā norisinājās Baltijas valstu ministru, kas atbild par reģionālās attīstības jautājumiem, tikšanās. Tajā piedalījās Latvijas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, Igaunijas publiskās administrācijas ministrs Arto Āss (Arto Aas) un Lietuvas iekšlietu ministrs Tomass Žilinskas (Tomas Žilinskas). Šādas sanāksmes rotācijas kārtībā kādā no Baltijas valstu reģionu pilsētām notiek ik gadu, ja netiek pielemts citādāk.

Ministri Bauskā ieradās 6.oktobra pēcpusdienā. Bauskas novada domes priekšsēdētājs viesus uzņēma Rātsnamā. Īsai priekšsēdētājai uzrunai sekoja Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājas Ilzes Tijones prezentācija, kurā viņa iepazīstināja viesus ar aktuālo situāciju Bauskas novada pašvaldībā, savukārt pēcāk ministri devās darba vizītēs un diviem lieliem uzņēmumiem – SIA „Lielzeltiņi” un SIA „Baltic Dairy Board”.

Piektdienas, 7.oktobra priekšpusdiena aizritēja Bauskas pilī. Darba sesijā četrās daļās tika pārrunāti tādi jautājumi kā ES fondu programmu 2014-2020 reģionālajai attīstībai ieviešanas progress, Baltijas jūras piekrastes attīstība un perspektīvas, pakalpojumu pieejamība reģionos un administratīvi teritoriālās struktūras uzlabojumi.  

Kā norādīja Latvijas Republikas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards: „Baltijas valstu kolēģu tikšanās ir lieliska iespēja visām trim valstīm dalīties ar saviem labās prakses piemēriem reģionālās attīstības jautājumos, kas tuvākajā nākotnē var veicināt ciešāku sadarbību jautājumos, kas skar mūsu kopīgas intereses. Baltijas valstīm jau ir sekmīga sadarbības pieredze, īstenojot ES fondu finansētus pārrobežu sadarbības projektus. Tikšanās laikā bijām vienisprātis, ka šīs zināšanas un pieredze noteikti kalpos par labu atspēriena punktu turpmākai Baltijas valstu sadarbībai, lai risinātu pierobežā esošo reģionu dienaskārtībā esošos izaicinājums to līdzsvarotai attīstībai”. 

Bauskas novada pašvaldība lepojas, ka var uzņemt šādas augsta līmeņa delegācijas. Tas nozīmē, ka teicamā kvalitātē spējam nodrošināt nepieciešamo infrastruktūru un organizatoriskos pakalpojumus šādu pasākumu norisei. Bauskas novada pašvaldībai šādu vizīšu ievaros ir iespēja ne vien palepoties ar sasniegto, bet aktualizēt problēmas, kuru risināšana tieši saistīta ar valsts kopējo politiku un rīcību.

Ieva Šomina,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas