Piektdiena, 03. Februāris, 2023. Aīda, Ida, Vida

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Par COVID-19 iespējamo izplatību ar mājas (istabas) dzīvniekiem


Par COVID-19 iespējamo izplatību ar mājas (istabas) dzīvniekiem2020.04.07 Komentāri (0) Par COVID-19 iespējamo izplatību ar mājas (istabas) dzīvniekiem

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir nācis klajā ar ieteikumiem mājdzīvnieku īpašniekiem COVID-19 sakarā:

Ņemot vērā, ka slimība ir jauna un šajā jomā nav pietiekami daudz pētījumu, bet atsevišķos gadījumos tomēr COVID-19 vīrusa klātbūtne ir konstatēta arī dzīvniekiem, Pārtikas un veterinārais dienests aicina būt piesardzīgiem:

  • Neglaudi svešus un klaiņojošus mājdzīvniekus, netuvojies tiem, neņem uz mājām;
  • Pēc jebkura kontakta ar mājdzīvnieku (arī tad, ja tas ir tavs mājdzīvnieks) mazgā rokas;
  • Neļauj svešiem cilvēkiem glaudīt tavu mājdzīvnieku;
  • Pastaigas laikā neļauj savam mājdzīvniekam kontaktēties ar citiem mājdzīvniekiem;
  • Ja tev ir apstiprināta saslimšana ar COVID-19, izvairies no pārāk cieša kontakta ar savu mājdzīvnieku (netuvini mājdzīvniekam seju, neglaudi mājdzīvnieku). 

Ja slimošanas laikā nav kas par tavu mājdzīvnieku parūpējas, ievieto to PVD reģistrētā veterinārajā klīnikā, patversmē vai  viesnīcā (iepriekš piesakoties, kā arī informējot šo vietu par to, ka dzīvnieka īpašnieks ir COVID pozitīvs). 

Avots: PVD mājas lapa 

Aicinām iedzīvotājus ziņot pašvaldības policijai par klaiņojošiem mājdzīvniekiem, lai atbildīgā struktūra  izsauktu dzīvnieku ķērāju. Nemēģiniet pašu spēkiem sagūstīt mājdzīvnieku, vest uz patversmi, ņemt mājās, lai sameklētu saimnieku u.t.t. Patversme šai laikā strādā pastiprinātā režīmā, nodrošinot lielāka dzīvnieku skaita uzņemšanu, ievērojot visus drošības pasākumus.

Atgādinām, ka pavasaris ir laiks, kad ir novērojama pastiprināta dzīvnieku klaiņošana dzimumtieksmes apmierināšanai. Tāpēc šobrīd iespējamā COVID-19 izplatība ar mājdzīvnieku palīdzību var nopietni palielināt inficēto cilvēku skaitu.

 

Danuta Priede
Dzīvnieku patversmes Mežavairogi
Valdes locekle 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas