Ceturtdiena, 30. Marts, 2023. Ilgmārs, Nanija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Par ceļu darbiem pavasarī


Par ceļu darbiem pavasarī2018.04.18 Par ceļu darbiem pavasarī

Ir pienācis pavasaris un uz grants autoceļiem – gan valsts, gan pašvaldības – visā Bauskas novada teritorijā ir iestājies šķīdonis. Pārmitrinātais grants segums zaudē nestspēju, tāpēc braukšanas apstākļi būtiski pasliktinās.

 Kopējais ceļu garums ar grants segumu, kas šķērso novada teritoriju ir 569,17 km, no kuriem 210,6 km ir valsts vietējās nozīmes ceļi un 358,57 km ir pašvaldības ceļi. Grants autoceļu uzturēšanas darbus šķīdoņa laikā nav iespējams veikt, jo, uzbraucot ar smago tehniku uz nestspēju zaudējuša ceļa, tas tiek sabojāts vēl vairāk. Grants ceļa stāvokli var uzlabot tikai tad, kad tas būs apžuvis un atguvis nestspēju. Šķīdoņa laikā pašvaldības autoceļu uzturētājs SIA „VIONA” galvenokārt nodrošina autoceļa caurbraucamību un veic avārijas bedru remontdarbus vai atjauno satiksmi, ja rodas izskalojumi. Lai nestspēju zaudējušie autoceļi netiktu neatgriezeniski bojāti, uz 28 pašvaldības autoceļiem ir ieviesti masas ierobežojumi. Neskatoties uz šiem ierobežojumiem lauksaimniekiem ir jāturpina sava saimnieciskā darbība un atļaujas tiek izsniegtas, lai nekavētu sējas vai minerālmēslu kaisīšanas darbus.

Masveida greiderēšana, iesēdumu vai bedru labošana, kā arī citu defektu novēršana  būs iespējama pēc tam, kad autoceļi būs nožuvuši un iestājusies katra ceļa iespējamā maksimālā nestspēja.

Ir apsekoti autoceļi un apzināti posmi, kuros primāri jāatjauno esošo ūdens atvades komunikāciju tehniskais stāvoklis. Vasaras periodā tiks veikti ikdienas uzturēšanas darbi pieejamā finansējuma apmērā.

Pašvaldība aicina rūpēties par kopējo bagātību – mūsu autoceļiem, un bez vajadzības nepārvietoties ar smagsvara tehniku šķīdoņa laikā. Tāpat aicinām ziņot par avārijas bedrēm, izskalojumiem  vai citiem ceļa defektiem, kas radušies pavasara palu laikā. Ceram uz kopīgu sadarbību.

Agita Eglinska, Saimnieciskās nodaļas būvinženiere       


Citas ziņas