Sestdiena, 10. Decembris, 2022. Guna, Judīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Par aktuālo situāciju darba tirgū


Par aktuālo situāciju darba tirgū2020.10.16 Komentāri (0) Par aktuālo situāciju darba tirgū

Lai gūtu priekšstatu par situāciju Bauskas novada darba tirgū, pašvaldības vadītājs Arnolds Jātnieks tikās ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Bauskas filiāles vadītāju Igundu Bēmani.

„Šī gada pirmais pusgads, pavasarī izsludinātā ārkārtas stāvokļa dēļ, izvērtās krietni savādāks, nekā līdz šim. Jūlijā bezdarbnieku skaits Bauskas novadā, salīdzinot ar februāra statistikas rādītājiem, pieauga par 21,3%, sasniedzot 820, un skaidrojams ar COVID-19 krīzes izraisītām sekām, tajā skaitā, ar dīkstāves pabalsta sniegšanas termiņa beigām”, stāsta I.Bēmane.

Septembrī NVA Bauskas filiālē darba meklētājiem bija pieejamas 66 vakances ar vairāk kā 100 darbavietām. Pieprasītākās profesijas: lauksaimniecības palīgstrādnieki, būvdarbu un ceļa strādnieki, pavāri,  kā arī tādas vakances kā elektriķi, intervētāji u.c.


Arvien vairāk tiek novērota tendence, ka uzņēmēji izrāda vēlmi darbā pieņemt strādniekus no citām valstīm – populārākā ir Ukrainas pilsoņu nodarbināšana. Tas, protams, sagādā zināmas raizes un konkurenci darba tirgū, taču jāmin, ka ar uzaicināto ārzemnieku kontrolēšanu nodarbojas Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

Taujāta par jaunievedumiem NVA filiāles darbā, I.Bēmane skaidro, ka, optimizējot darba meklētāju pieteikšanās procedūru, NVA filiālē pirmreizējā reģistrēšanās bezdarbnieka statusa iegūšanai tagad notiek attālināti. Interesentiem ir iespēja reģistrēties Tiešsaites sistēmā vai iesūtīt elektroniski parakstītu iesniegumu ar e-pasta starpniecību, bet tie, kam šādas iespējas nav, veidlapu var aizpildīt rakstveidā filiāles 1.stāva foajē un ievietot iesniegumiem paredzētajā kastītē. Filiāles darbinieki ar klientiem sazinās telefoniski, norunājot individuālās tikšanās laiku.

NVA filiāles darbinieki, papildus darbiekārtošanas pakalpojumu sniegšanai un bezdarbnieka vai darba meklētāja statusa piešķiršanai, piedāvā dažādus pakalpojumus gan darba devējiem, gan bezdarbniekiem. Īpašs uzsvars tiek likts uz individuālās karjeras konsultāciju sniegšanu. Savukārt bezdarbniekiem ar iepriekšēju sagatavotību un ievirzi komercdarbības veikšanā, ir iespēja saņemt eksperta padomus un finansiālu atbalstu komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanā.

Informāciju par pakalpojumiem, ko iestāde klātienē vai elektroniskā veidā sniedz iedzīvotājiem un uzņēmumiem var iegūt Nodarbinātības valsts aģentūras mājas lapā: www.nva.gov.lv sadaļā pakalpojumi: https://www.nva.gov.lv/lv/pakalpojumi-0, kā arī klātienē filiālē.

 

Inga Pinne
Sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas