Piektdiena, 30. Septembris, 2022. Elma, Elna, Menarda

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Paplašina apmācību programmu uzņēmējdarbības modernizācijai


Paplašina apmācību programmu uzņēmējdarbības modernizācijai2020.11.25 Komentāri (0) Paplašina apmācību programmu uzņēmējdarbības modernizācijai

Ar mērķi palīdzēt uzņēmējiem piemēroties tirgus apstākļiem pēc Covid-19 krīzes un sekmētu izaugsmi ilgtermiņā, Ministru kabinets šā gada 24. novembra sēdē apstiprināja apmācību paplašināšanu ES fondu atbalsta programmā „Atbalsts nodarbināto apmācībām” pirmās un otrās projektu iesniegumu atlases kārtas īstenošana.

Covid-19 krīzes iespaidā pasaulē vērojama īpaši strauja tehnoloģiju attīstība un modernizācija. Tā rezultātā konkurētspējas saglabāšanai un palielināšanai nepieciešama vismaz tikpat strauja uzņēmumu attīstība, kas nav iespējama bez uzņēmumu darbinieku un vadītāju attiecīgām prasmēm. Tāpat digitālo prasmju trūkums kavē plašāku IKT produktu un pakalpojumu izmantošanu iedzīvotāju vidū. Līdz ar to Covid-19 seku pārvarēšanas atbalsta mehānismu ietvaros paredzēts paplašināt uzņēmumiem pieejamās apmācības IKT, digitālajā transformācijā, pakalpojumu un procesu automatizācijā un citās jomās.

Apmācību programmas īstenošanai papildus pieejams finansējums 14,7 milj. eiro apmērā. Minēto programmu varēs īstenot līdz 2023. gada beigām. Programmas ietvaros papildus iecerēts sniegt atbalstu apmācībām vismaz 500 komersantu 2000 nodarbinātajiem.

Programmas „Atbalsts nodarbināto apmācībām” pirmās un otrās projektu iesniegumu atlases kārtas īstenošanas noteikumos ir paplašinātas pieejamās apmācības, ietverot padziļinātas apmācības digitālās transformācijas veicināšanai, nodarbināto IT, uzņēmējdarbības prasmju pilnveidei, kā arī informatīvos pasākumus vispārējās digitalizācijas izpratnes veicināšanai. Vienlaikus tiek ieviestas arī jaunas atbalstāmās izmaksas – mentoringam, tiešsaistes platformu abonēšanai, izmitināšanai ārvalstu lektoriem, komersantu digitalizācijas attīstības novērtēšanai, publicitātes pasākumiem.

Atbalsts paredzēts nodarbināto apmācību programmas pirmās un otrās kārtas 12 finansējuma saņēmēju – apstrādes rūpniecības, IKT, viesmīlības un izmitināšanas, starptautisko biznesa pakalpojumu centru nozaru asociāciju – projektiem. Turklāt apmācības uzņēmumu nodarbinātajiem tiks nodrošinātas ne tikai finansējuma saņēmēju nozarēs, bet arī ar tām saistītajās nozarēs, kurās darbojas komersanti.

Apmācības organizēs attiecīgās nozares biedrība vai nodibinājums.

Vairāk par apstiprinātajiem grozījumiem - “Atbalsts nodarbināto apmācībām” pirmās un otrās projektu iesniegumu atlases kārtas īstenošanas noteikumi”.

Informācijas avots: Ekonomikas ministrija


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas