Pirmdiena, 30. Janvāris, 2023. Pārsla, Tīna, Valentīna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Papildināts! Brīdina par zilaļģu klātbūtni Mūsas upē


Papildināts! Brīdina par zilaļģu klātbūtni Mūsas upē - Peldēties aizliegts!2020.08.13 Komentāri (0) Papildināts! Brīdina par zilaļģu klātbūtni Mūsas upē - Peldēties aizliegts!

Vakar vakarā ir saņemti 6.augustā ņemtā Mūsas upes ūdens parauga papildus testēšanas rezultāti.
Testēšanas pārskats
Pielikums testēšanas pārskatam

Nākamās Mūsas upes ūdens analīzes tiks veiktas š.g. 20.augustā.

Papildināts:

Vides inspekcijas Vides veselības nodaļas vecākā speciāliste vides veselības jautājumos Daina Sudraba- Livčāne, komentējot esošo situāciju, norāda, ka atšķirībā no dīķiem un ezeriem, upē ūdens ir plūstošs, līdz ar to situācija ar zilaļģu izraisītajiem toksīniem ziedēšanas laikā var mainīties ļoti strauji. Visvairāk toksīnu ūdenī  ir zilaļģu atmiršanas  un sadalīšnās stadijā. Tad ūdens iekrāsojas brūnā vai dzeltenīgā krāsā, iegūst nepatīkamu smaku un zupai līdzīgu konsistenci.

Speciāliste uzsver, ka peldēties nav droši un aicina sekot līdzi vizuālām pazīmēm, kas liecina par zilaļģu savairošanos un pirms peldes vizuāli novērtēt ūdens stāvokli, kā arī atturēties no peldēšanās, ja ūdenī visā peldvietas akvatorijā novēro ūdens saduļķošanos un tā iekrāsošanos zaļā krāsā vai netīri zilganzaļu plēvi virs ūdens un/vai aļģu saskalojumus. Šāda ūdens lietošana apdraud arī mājdzīvnieku veselību. 

Veselības inspekcija iesaka vizuāli vērtēt ūdens stāvokli un pamanot atkārtoti zilaļģu masveida savairošanās pazīmes pieņemt, ka ūdens ir toksisks un to  nevajadzētu izmantot nekādiem nolūkiem, jo pat pēc uzvārīšanas toksīni nepazūd.

Pie Mūsas upes tiek izvietoti Veselības inspekcijas brīdinājumi

 

 

 

 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas