Svētdiena, 29. Janvāris, 2023. Aivars, Valērijs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Pamūšas speciālās internātpamatskolas skolēni iesaistās projektā “Latvijas skolas soma”


Pamūšas speciālās internātpamatskolas skolēni iesaistās  projektā “Latvijas skolas soma”2018.10.08 Komentāri (0) Pamūšas speciālās internātpamatskolas skolēni iesaistās projektā “Latvijas skolas soma”

Gaidot Latvijas valsts simto dzimšanas dienu, Pamūšas speciālajā internātpamatskolā iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 5.oktobrī notika koncertprogramma "Visskaistākais ceļš - mūsu Latvijai 100". Bija dažādu komponistu darbu solodziedājumi un klaviermūzika. Koncertprogrammu noklausījās 105 izglītojamie, pedagogi, skolas darbinieki un vecāki.

 

Programma bija paredzēta jebkura vecuma skolēniem, kā arī pieaugušajiem klausītājiem. Bērniem ļoti patika sniegtais koncerts. Īpašu sajūsmu radīja virtuozā pianista klavierspēle, kā arī operdziedātājas skanīgā balss. Patīkamu pārsteigumu radīja, ka mūsdienu tehnoloģiju laikā bērnus spēj aizraut šādas klasiskās pamatvērtības un šī bija brīnišķīga mākslinieku dāvana, godinot un gaidot Latvijas valsts simto dzimšanas dienu!

 

Koncertprogrammu veidoja Evita Pehlaka (soprāns), Ventis Zilberts (klavieres) un Karīna Bērziņa (stāstniece). Šī koncertprogramma deva ieskatu izglītojamajiem par operu, operas žanriem, dažādiem komponistiem un viņu darbiem. Lai izglītojamajiem būtu lielāks priekšstats par kultūrmākslu, zālē tika izstādīta skolotāja Roberta Trinska gleznu izstāde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uzziņai:

Evita Pehlaka ir jaunās paaudzes operdziedātāja, soprāns ar siltu balss tembru. Vokālo mākslu studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā operdziedāšanas specialitātē. Šobrīd aktīvi turpina attīstīties profesionālajā izaugsmē ārpus Latvijas robežām pie vokālās mākslas meistariem gan Eiropā: Anglijā, Vācijā, Itālijā, Luksemburgā un šobrīd Amerikā. Piedalījusies ASV, Manhetenas Operas Vasaras festivālā 2017, dziedot Pirmās dāmas lomu "Di Kapo Teātrī" Ņujorkā (Di Capo Theater in NYC) un festivāla noslēgumā debitējusi slavenajā Karnegi zālē Ņujorkā (Carnegie Hall, NYC). Bijusi stipendiāte Nei Stimmen (Nei Stemmen) meistarklasēs Luksemburgā 2017 un Londonas Meistarklasēs Mančesterā 2016, 2017 (London Master Classes in Manchester). Itālijas operā Teatro Fenaroli di Lanciano debitējusi Adīnas lomā (Doniceti "Mīlas dzēriens"). Koncertējusi Austrālijā: Ģertrūdes Operas, Melburnas Operas Studijā. Latvijā Evita Pehlaka sadarbojas ar pianistu Venti Zilbertu un ērģelnieci Kristīni Adamaiti. Vairākus gadus piedalījusies Siguldas Opermūzikas festivālā Muzikālās brokastis ietvaros.

 

Pianists Ventis Zilberts ir profesors Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, aktīvi koncertējošs pianists un koncertmeistars. Ventis Zilberts ir viens no inteliģentākajiem un muzikāli smalkākajiem mūziķiem. Viņš attiecas ar pietāti pret jebkuru skaņu rakstu un pret jebkuru kolēģi, ar ko kopā muzicē. Viņa spēle vienmēr ir profesionāli meistarīga. Viņš allaž cenšas atrast būtiskāko mūzikas saturā un piedāvāt savu skatījumu uz šo mūzikas materiālu. 2016. gadā saņēmis Lielo Mūzikas balvu par Mūža ieguldījumu Mūzikā. Koncertus sniedzis Eiropā, Amerikā, Austrālijā kopā ar mūsu izcilajiem Operas solistiem un stīgu instrumentu meistariem.

 

Karina Bērziņa ir muzikoloģe, lektore,  kura šogad nosvinējusi 40 gadu košo, bagāto pieredzi uz skatuves kā stāstniece gan bērnu auditorijai, gan dažādiem profesionālās klasiskās mūzikas koncertu apmeklētājiem. Īpaši iecienīta lekcijās – koncertos ar bērniem un jauniešu auditoriju. Sadarbojās ar profesionālās mūzikas māksliniekiem  Sergeju Jēgeru, Elīnu Šimkus, Jolantu Strikaiti – Lapiņu, Eviju  Martinsoni, Venti Zilbertu, Sinfonietta Riga uc. Ikdienas darbs aizrit koncertaģentūrā  „Latvijas koncerti”. Ir koncertu producente un režisore.

 

Māra Kampāne, 
Pamūšas speciālās internātpamatskolas 
direktores vietniece audzināšanas darbā


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas