Trešdiena, 30. Novembris, 2022. Andrejs, Andrievs, Andris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Pakrojā prezentē Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmu 2014.-2020.gadam


Pakrojā prezentē Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmu 2014.-2020.gadam2015.02.23 Komentāri (0) Pakrojā prezentē Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmu 2014.-2020.gadam

Bauskas novada pašvaldības pārstāvji bija aicināti 21.februārī Pakrojas pašvaldībā piedalīties Latvijas un Lietuvas Starpparlamentāro grupu tikšanās pasākumā, kurā tika prezentēta pārrobežu Latlit projektu programma un stratēģija 2014.-2020.gadam. Kā savās runās akcentēja Latvijas un Lietuvas amatpersonas, pārrobežu sadarbības programma ir lielisks instruments, lai finansiāli atbalstītu mazās un vidējās pašvaldības abās valstīs, lai attīstītu tādas problemātiskās jomas pašvaldībās kā ceļu infrastruktūra, bezdarbs, sociāli pakalpojumi u.c., pie tam apvienojot abu valstu resursus, spēku un pieredzi. 

Pārrobežu sadarbības programmas apvienotā sekretariāta vadītāja Antra Jansone prezentēja paveikto iepriekšējā programmas īstenošanas periodā no 2007. līdz 2013.gadam. Paveiktā analīze rāda, ka kopumā apgūti 60 miljoni euro, īstenoti 129 projekti, iesaistot 500 partnerus.
Par Bauskas novadā pārrobežu Latlit projektu programmas ietvaros realizētajiem daudzveidīgajiem projektiem variet uzzināt Bauskas novada pašvaldības mājas lapā bauska.lv sadaļas „Pašvaldība” apakšsadaļā „Projekti”.
 Savukārt jaunā perioda ( 2014.-2020.g.) programma vēl ir precizēšanas procesā. Plānotais programmas finansiālais apjoms – 52 miljoni euro.
Galvenās sadarbības tēmas sakārtotas 4 apakšvirzienos:
1.Vides saglabāšana, aizsardzība, resursu efektīva izmantošana;
2.Darbaspēka mobilitātes veicināšana. Šajā virzienā jau iezīmēti konkrēti uzdevumi ceļu infrastruktūras sakārtošanā t.sk. arī ceļa posmam: Bauska – Bērzi – Lietuvas robeža;
3.Sociālā iekļaušana;
4.Publiskās pārvaldes efektivitāte.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāve Ināra Buda informēja, ka 19.februārī Bauskas rātsnama telpās notika Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam nacionālo iestāžu - Latvijas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Lietuvas Iekšlietu ministrijas pārstāvju sanāksme. Sanāksmes laikā puses vienojās par sagatavotajiem precizējumiem Programmas projektā, kas  izstrādāti pēc ieteikumu saņemšanas no Eiropas Komisijas. Programmas projekts iesniegts Eiropas Komisijai apstiprināšanai. 
Ministrijas pārstāve atzinīgi izteicās par Bauskas rātsnama telpām un pašvaldības doto iespēju tās izmantot tikšanās organizēšanai.
Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas apstiprināšana tiek plānota līdz jūnijam, kad tiks rīkoti arī plaši informatīvi pasākumi.

 


Aija Spriņķe
Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas