Piektdiena, 02. Decembris, 2022. Meta, Sniedze

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Oficiāli atklāta pārbūvētā Mēmeles iela Bauskā


Oficiāli atklāta pārbūvētā Mēmeles iela Bauskā2021.12.30 Komentāri (0) Oficiāli atklāta pārbūvētā Mēmeles iela Bauskā

Pavisam nelielā pulkā, sanākot kopā galveno darbu veicējiem, Bauskas novada administrācijas speciālistiem un domes vadībai, 29.decembrī oficiāli tika atklāta pārbūvētā Mēmeles iela Bauskā.

Īsā, oficiālā pasākumā, tika sveikti projektā iesaistītie: projektētājs SIA "BM-projekti", būvnieks SIA "VIA" un būvuzraugs SIA "Balt Line Globe", kā arī iepriekšējās Bauskas novada domes vadība, administrācijas speciālisti, kuri strādāja, lai projekts tiktu realizēts un pašreizējā novada domes vadība un uzņēmēji.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis pateicās visiem speciālistiem un iesaistītajiem par darbu, uzsverot, ka iela ir nozīmīgs uzņēmējdarbības infrastruktūras veicināšanas objekts, kā arī vēl viena skaista vieta pilsētā, kur doties pastaigā.

 

Gandarījumu par paveikto neslēpa arī būvnieka SIA “VIA” pārstāvis Mārtiņš Miķelsons. “Par projektu kopumā - ir atjaunotas visas pazemes komunikācijas, sadzīves kanalizācija. Pilnībā atjaunoti apgaismojumi. Šie jaunie gaismekļiem ielai piedod īpašu auru un līdz ar to arī mums pašiem ir lielāks gandarījums šādā projektā piedalīties. Protams, liels paldies arī autoruzraudzībai, pasūtītājiem par sadarbību, kā arī lielu paldies saku saviem darbu vadītājiem,” sacīja M. Miķelsons.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Centrālā finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) Zemgales reģiona nodaļas vadītāja Liene Rulle uzteic lielisku sadarbību starp pašvaldību, CFLA un izpildītājiem. “Iedzīvotāji šo ielu ļoti aktīvi izmanto, tādēļ gribas pozitīvi vērtēt šos ieguldījumus, kurus ar Eiropas Savienības fondu finansējumu varam piesaistīt. Jāsaka, ka viens cilvēks nav darītājs, tādēļ redzu, ka Bauskā ir spēcīga komanda, kas ir iekļāvusies laikā un veiksmīgi projektu īstenojusi. Centrālās un finanšu līgumu aģentūras vārdā, saku paldies Bauskas novada domes priekšsēdētājam ar nedaudz simbolisku dāvanu – sāls podu, jo kopā jau esam apēduši pudu sāls un noteikti turpināsim to darīt. Paldies par padarīto un veiksmi turpmākajos darbos!”, tā Liene Rulle.

 

Projekta “Teritorijas revitalizācija Bauskas pilsētas Ziemeļu aglomerācijā” vadītāja Ilze Tijone stāsta, ka Mēmeles iela ir reģionālā autoceļa P87 Bauska - Aizkraukle posms, kas tika atjaunota no Mēmeles tilta līdz “Argo” veikalam.
“Visi projektā iesaistītie var ar gandarījumu paskatīties uz darba rezultātu, jo būvprojekts izstrādāts un realizēts, respektējot Bauskas vecpilsētas un Mēmeles upes klātbūtni. Atjaunotā teritorija nodrošina sabiedrībai brīvi pieejamu teritoriju ar īpašu kultūrvēsturisko, ekoloģisko un estētisko nozīmi rekreācijas, tūrisma aktivitāšu vai kvalitatīvas dzīves vides nodrošināšanai. Ne mazāk svarīgi - teritorija ir dabas parka „Bauska” turpinājums. Taču galvenais projekta mērķis tiek sasniegts radot iespējas uzņēmēju ieceru realizācijai un jaunu darbavietu nodrošināšanai,” tā I. Tijone.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mēmeles iela ir stratēģiski nozīmīga tranzītiela, autoceļa Bauska-Aizkraukle posms, kas pārbūvēts 1473 metru garumā. Ielas sākumā izveidots apļveida krustojums. Projektā plānotie darbi tika uzsākti 2019.gada 11.decembrī. Divu gadu darba rezultātā uzlabota satiksmes drošība, veikta ielas pārbūve, izbūvējot melno segumu, atrisinot ūdens atvadi no brauktuves klātnes un nodrošinot ceļa segas ilgizturību. Atbilstoši būvnoteikumiem nodrošināta vides pieejamība. Būtiski, ka Mēmeles ielas rekonstrukcijas projektā pielietota cita kanalizācijas aku izbūves tehnoloģija brauktuves daļā.

 

Ielas garumā izveidoti stāvvietu paplašinājumi, tai skaitā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Ielas labajā pusē, atbilstoši projektēšanas uzdevumam, izbūvēts apvienotais gājēju un veloceliņš, kas no brauktuves atdalīts ar betona apmali un dabīgā akmens bruģa saliņu.

 

Visā apvienotā gājēju ceļa garumā, izbūvēta taktilā bruģa vadlīnija, projekta teritorijā veikta ielas apgaismojuma izbūve, izbūvēta lietus ūdens kanalizācija, izbūvētas un pārceltas pazemes komunikācijas, kanalizācijas tīkli, uzstādīti satiksmes organizācijas tehniskie līdzekļi, atjaunota zaļā zona, nostiprinātas nogāzes, atsevišķām no tām, lai nodrošinātu noturību pret izskalojumiem, veikts nostiprinājums, atrisinot virsūdeņu novadīšanu.

 

Domājot par gājēju drošību, apļveida krustojumā  ir izbūvētas pamanāmas un izgaismotas gājēju pārejas. Vietām iestādīti koki, kas kalpos kā skaņas barjera ielas radītajiem trokšņiem. Uzstādītas ceļa zīmes un uzkrāsots ielas horizontālais apzīmējums. Garantijas laiks rekonstruētajai ielai ir pieci gadi.

 

Vairāk par projektu: ŠEIT.

 

Artūrs Dulbe,
sabiedrisko attiecību speciālists

Foto:
Marija Dūduma,
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas