Svētdiena, 29. Janvāris, 2023. Aivars, Valērijs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Novadu 13.Grāmatu svētki Bauskā


Novadu 13.Grāmatu svētki Bauskā2014.09.23 Komentāri (0) Novadu 13.Grāmatu svētki Bauskā

Jau trīspadsmito reizi Latvijas Lauku bibliotēku atbalsta biedrības un Bauskas Centrālās bibliotēkas organizētie Grāmatu svētki  2014.gada 19.septembrī pulcēja lielu skaitu Bauskas un kaimiņu novadu grāmatu mīļotāju. Pasākuma organizatori bija parūpējušies par plašu grāmatu komercizstādi un daudzveidīgu programmu dažāda vecuma pasākuma dalībniekiem. “Latvijas Avīzes” organizētā diskusija „Kā pārvietoties pa lauku ceļiem?”, kurā piedalījās dažādu politisko partiju pārstāvji - Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Viktors Valainis no «Vienotības», ekspremjers Aigars Kalvītis no «Vienoti Latvijai», Jelgavas domes deputāts Dainis Liepiņš no Latvijas Reģionu apvienības, Vladimirs Reskājs no «Latvijas attīstībai», bija pulcējusi pilnu skatītāju zāli. Diskusiju dalībnieku skatījums par aktuāli veicamajiem darbiem valstī, lai uzlabotu valsts un pašvaldības ceļu stāvokli bija dažāds, bet par Ceļu fonda atjaunošanas nepieciešamību vienisprātis bija visi runātāji. Savukārt uz Bauskas novada domes priekšēdētāja Raita Ābelnieka jautājumu par apvedceļa būvniecību Bauskā V.Valainis bija kategoriski noliedzošs, paziņojot, ka jaunu maģistrāļu būve valstī nav plānota.


 No politiskās diskusijas nogurušie prāti varēja relaksēties pie garajiem grāmatu galdiem un iestrebt stipru pupu zupu Bauskas Kultūras centra pagalmā. Vēlāk atraktīvā, klausītājus saistošā manierē uzstājās vairāki grāmatu autori – Ingmārs Līdaka ar sarunu par dažādu dzīvnieku uzvedību un to pieradināšanas iespējām un aktrise Ilona Balode un mūziķis Rolands Ūdris par kopējo avantūrisma pilno ceļojumu uz Pekinu, kas atspoguļots grāmatā „ Rīga – Pekina”. Grāmatā, tāpat kā šajā uzstāšanās reizē emociju netrūka ne māksliniekiem, ne publikai.


Grāmatu svētku organizatori šogad bija īpaši parūpējušies arī par jaunākajiem lasītājiem, jo Bauskas Bērnu un Codes bibliotēkā varēja tikties ar grāmatas „ Kā es ar opi braucu Latviju lūkoties” autori Gundegu Sēju. Bauskas Valsts ģimnāzijā franču kibernētiķis un domātājs Bernārs Sordē stāstīja par savu latviešu valodā tulkoto grāmatu «Iespējamā Eiropa». Grāmata piedāvā citādu skatījumu uz Eiropas nākotni un reģionu attīstību nekā mūsu vidējai un vecākajai paaudzei pierasts. Vēl viena tikšanās ar grāmatas „Velokāpiens Muztagatā” autoru Bruno Šulcu norisinājās Bauskas pamatskolā. Tikšanās ar ilggadēju Bauskas puses pedagoģi Rūtu Kolužu notika Īslīces vidusskolā, kur tika „aprunāta” latviešu pareizrakstība.
Uzrunātie svētku dalībnieki atzinīgi izteicās par pasākuma organizāciju un daudzveidīgo programmu un vēlēja arī turpmāk organizēt šādus svētkus Bauskas puses grāmatu draugiem.
GALERIJA

Aija Spriņķe,

Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas