Ceturtdiena, 23. Marts, 2023. Mirdza, Žanete, Žanna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Novada pašvaldība organizē tikšanos ar ārstiem rezidentiem – pašvaldības stipendiātiem


Novada pašvaldība organizē tikšanos ar ārstiem rezidentiem – pašvaldības stipendiātiem2018.10.05 Komentāri (0) Novada pašvaldība organizē tikšanos ar ārstiem rezidentiem – pašvaldības stipendiātiem

Četrus medicīnas studentus-rezidentus – Jāni Kangaru (ģimenes medicīna), Lieni Ritumu (ģimenes medicīna), Antru Bušmani (dermatoveneroloģija) un Tomu Ķēdi (ģimenes medicīna) uz tikšanos ar domes vadību bija aicinājis domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks. Sarunā piedalījās arī SIA „Bauskas slimnīca” valdes locekle Mirdza Brazovska, SIA „Zemgales Mutes veselības centrs” valdes locekle  Mirdza Lazda un Sociālo izglītības un kultūras lietu komitejas priekšsēdētāja Karina Andreika.

Ar diviem no rezidentiem pašvaldība noslēgusi līgumu par studiju apmaksu jau pagājušā gadā, viņi ir jau otrā gada rezidenti. Ar diviem – līgums tiks noslēgts tuvākajā laikā, pēc domes lēmuma pieņemšanas.

Jau ziņots, ka Bauskas novada pašvaldības pieņēmusi saistošos noteikumus par studentu rezidentu stipendijām, ja jaunie ārsti pēc rezidentūras pabeigšanas atgriežas darba Bauskā.

M.Brazovska tikšanās reizē pauda prieku par to, ka ar pašvaldības atbalstu jau otro gadu izdevies piesaistīt jaunos medicīnas speciālistus, kas veidos kodolu jaunveidojamam ģimenes aprūpes centram. Viņa uzsvēra, ka ļoti svarīgi ir tas, ka ar nākamā gada 1.aprīli Bauskas slimnīca kļūs par pirmā līmeņa aprūpes slimnīcu, kurā būs terapijas nodaļa un hronisko slimību pacientu nodaļa. Neatliekamās medicīnas palīdzības brigādes vairs „nebrauks garām” Bauskas slimnīcai. Slimnīcai būs Uzņemšanas nodaļa. Pacientus uzņems arī mūsu slimnīcā.

Kā atzina M.Brazovska, pamazām citā kvalitātes līmenī pāries arī medicīnas primārās aprūpes jomā, tādēļ viņa aicināja rezidentus domāt arī par papildu apmācībām, lai gūtu dažādas noderīgas papildu prasmes. Svarīgas būtu arī jauno mediķu dežūras uzņemšanas nodaļā, lai gūtu reālu praksi paralēli darbam ģimenes ārsta praksē.

Rezidenti darbu Bauskas novadā varētu sākt pēc otrā rezidentūras gada pabeigšanas. Kā atzina M.Lazda, tas noņemtu spriedzi, kas radusies pašreiz ģimenes ārstu praksēs lielās noslodzes dēļ.

Sociālo izglītības un kultūras lietu komitejas priekšsēdētāja Karina Andreika, atzina, ka paaudžu maiņa ir ļoti svarīga un mūsu situācijā ir labi, ka sākums šim procesam jau ir.

Domes priekšsēdētājs A.Jātnieks sacīja, ka pašvaldība ir gatava palīdzēt rezidentiem arī ar dzīvojamās platības nodrošināšanas jautājumu risināšanu.

Andra Matuļenko, sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas