Sestdiena, 03. Decembris, 2022. Evija, Jogita, Raita

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Novada domes sēdē apstiprina Bauskas novada attīstības programmas investīciju plānu 2015.-2018.gadam


Novada domes sēdē apstiprina Bauskas novada attīstības programmas investīciju plānu 2015.-2018.gadam2015.12.23 Komentāri (0) Novada domes sēdē apstiprina Bauskas novada attīstības programmas investīciju plānu 2015.-2018.gadam

Pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone novada domes sēdē deputātus iepazīstināja ar aktualizēto Bauskas novada attīstības programmas investīciju plānu 2015.-2018.gadam. To nepieciešams darīt ne retāk kā vienreiz gadā, plānojot pašvaldības budžetu.

Plānotajos investīciju projektos ir precizēti projektu nosaukumi, finansējums, ņemti vērā Ministru kabineta izstrādātie noteikumi, ministriju norādes.

Pēc VARAM lūguma ir iesniegts saraksts ar pašvaldībai piederošām ēkām, kurām nepieciešami energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumi. Plānots, ka atbalsta intensitāte šajā plānošanas periodā nebūs tik liela kā iepriekšējā. Projektos vērtēs, cik lielu ekonomiju no siltināšanas var iegūt un cik daudzus cilvēkus tas ietekmēs. Par prioritārām noteiktas pašvaldības ēkas Uzvaras ielā 1, Bauskas pilsētas pamatskolas un Bauskas 2. vidusskolas, kā arī Mūzikas skolas siltināšana.

Plānotajos investīciju projektos ir plānota arī kultūras mantojuma saglabāšana. Pēc konsultācijām ar Kultūras ministriju Zemgales reģionam šim nolūkam ir iespējams apgūt 1,7 līdz 5,8 miljonus eiro. Projektā, kurā iesaistītos Bauska, Dobele, Jelgava, Koknese, varētu tikt atjaunota Bauskas pils ziemeļu nogāze un tornis.

Plānā paredzēts, ka jāturpina strādāt ar degradētajām teritorijām, vairojot darbavietas un piesaistot investīcijas, piemēram, Bauskas industriālajā parkā. Ņemt vērā piešķirtās kvotas un izmaiņas, kas notiek ministrijās ir precizēti īsie profili. Ņemot vērā MK noteikumus, finanses pieejamās pašvaldībā.

Plānota arī teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas, piemēram, Bauskas industriālās teritorijas attīstība, Mēmeles ielas atjaunošana, autoceļa posmu rekonstrukcijas Gailīšu pagastā un Codes pagastā, Bauskas vecpilsētas daļas revitalizācija. Šo projektu realizācijai svarīgs priekšnoteikums ir jaunu darbavietu radīšana pieguļošā teritorijā.

Investīciju projektos plānots uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi, sakārtojot Bauskas Valsts ģimnāzijas un Bauskas 2.vidusskolas infrastruktūru, attīstīt pakalpojumu infrastruktūru personu ar invaliditāti neatkarīgai dzīvei un integrācijai sabiedrībā, kā arī citas aktivitātes. 

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas