Svētdiena, 29. Janvāris, 2023. Aivars, Valērijs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Notikusi Sociālo, izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēde


Notikusi Sociālo, izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēde2019.03.14 Komentāri (0) Notikusi Sociālo, izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēde

Trešdien, 13.martā, Bauskas novada domes deputāti strādāja Sociālo, izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēdē. Darba kārtībā izskatīti 15 jautājumi.

 

Atbalsta integrācijas rakstura projektus

Bauskas novada pašvaldības iestādē „Bauskas novada Sociālais dienests” 2019.gada 14.februārī saņemts biedrības „Invalīdu sporta un rehabilitācijas biedrība „Bauska” projekta pieteikums „„Veselība un sports”, ISRB „Bauska” veicamie pasākumi Bauskas novada invalīdu veselības apstākļu atvieglošanai 2019.gadā””. Projekta mērķis ir veicināt Bauskas novada cilvēku ar īpašām vajadzībām integrāciju sabiedrībā, dodot iespēju tikties ar likteņa biedriem no citiem Latvijas novadiem un Lietuvas, rast iespēju cilvēkiem ar dažādām saslimšanām, piedalīties kultūras un sporta pasākumos. Komitejas deputāti atbalstīja lēmumprojektu par 700 eiro liela finansējuma piešķiršanu projekta aktivitāšu realizācijai.

 

Deputāti atbalstīja arī biedrības „Latvijas multiplās sklerozes asociācija” Bauskas nodaļas projekta pieteikumu „„Latvijas multiplās sklerozes asociācija” Bauskas nodaļas slimnieku - invalīdu integrācija sabiedrībā, tikšanās svētkos latviešu tradīciju noskaņā””. Projekta mērķis ir veicināt multiplās sklerozes slimniekus un viņu ģimenes locekļu integrāciju sabiedrībā, sniegt informāciju un emocionālu atbalstu dzīves kvalitātes uzturēšanai. Realizējot projektu, tā dalībniekiem būs iespēja pašiem organizēt svētku aktivitātes, piedalīties sabiedriskos pasākumos, par aktivitātēm informējot un apciemojot mājās gultas slimniekus, apmeklēt Latvijas vēsturiskās vietas. Deputāti atbalstīja lēmumu  piešķirt finansējumu 715 eiro apmērā.

Abus projektu finansēs no Bauskas novada pašvaldības iestādes „Bauskas novada Sociālais dienests” paredzētajiem budžeta līdzekļiem sadaļā „Subsīdijas biedrībām un nodibinājumiem”.

 

Noraida lēmumprojektu par pasākuma organizēšanu par godu Ribbas dzirnavu 150 gadu jubilejai

Deputāti nobalsoja “pret” sagatavoto lēmumprojektu par 2500 eiro lielu pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu biedrībai „Kalējs kala debesīs” par iniciatīvu organizēt pasākumu „Deju naktskoncerts „Zied mana dvēsle, kā saule Rudzu laukā”” par godu Ribbas dzirnavu 150 gadu jubilejai. Lēmumprojekts patreiz nav atbalstāms, jo uz noslēguma koncertu plānota biļešu tirdzniecība, bet nolikumā “Par kārtību, kādā Bauskas novada dome piešķir līdzfinansējumu NVO iniciatīvu īstenošanai 2019.gadā” 6.1. punkts nosaka - līdzfinansējums netiek piešķirts projektiem, kam ir peļņas gūšanas raksturs. Deputāti, noraidot konkrēto lēmumprojektu, uzsvēra, ka viņi nav pret šī pasākuma organizēšanu, bet juridiski lēmumprojekts nav atbalstāms nolikumā atrunāto nosacījumu dēļ. 

 

Samazina līdzfinansējuma apmēru

Bauskas novada pašvaldībā 2019.gada 21.februārī saņemts biedrības „Kopdaris” iesniegums, kurā izteikts lūgums līdzfinansēt iniciatīvu „Edvarta Virzas biogrāfijas un poēmas „Straumēni” audioieraksts vietnē www.audio-gramata.lv””. Biedrība mājaslapas veidotāju mērķis ir uzturēt un attīstīt ilgtspējīgas darbības latviešu literatūras klasikas vietni interneta vidē, sekmēt nacionālā literārā mantojuma digitalizāciju, saglabāšanu un popularizēšanu sabiedrībā. Projekta mērķauditorija ir skolēni, studenti un pedagogi visā Latvijā, arī Bauskas novadā un ārvalstīs, kuri izglītības iegūšanas un mācību darba organizācijas procesā iepazīst latviešu literatūru. Deputāti vienojās par daļēju projekta līdzfinansēšanu un pieprasīto 2500 eiro vietā, piešķirti 1500.

 

Atbalsta trīs festivālu norisi

Sociālo, izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēdē deputāti atbalstīja lēmumprojektus par līdzfinansējuma piešķiršanu trīs festivālu organizēšanai Bauskā - „Country Bauska Festival 2019” plānots piešķirt līdzfinansējumu 15 000 eiro apmērā, mūzikas un mākslas festivāla ”Vivat Curlandia!” 12 000 eiro, savukārt festivāla “Zobens un Lemess” organizēšanai 10 000 eiro. Līdzfinansējums piešķirts no Bauskas novada pašvaldības iestādes “Bauskas Kultūras centrs” 2019.gada budžetā plānotajiem līdzekļiem.

 

Piešķir līdzfinansējumu sportistiem un sporta pasākuma organizēšanai

Deputāti atbalstīja arī lēmumprojektus par finansējuma piešķiršanu vairākiem sportistiem, sporta komandai un sporta pasākumu organizatoriem. Deputāti atbalstīja 630 eiro līdzfinansējumu katram  - Emīlam Rūgumam, Dāvidam Kutram un Amandai Savickai, dalībai vieglatlētikas treniņu nometnē Jablonec nad Nisou, Čehijā. Nometne nepieciešama, lai sportisti pilnvērtīgi un kvalitatīvi varētu sagatavoties Eiropas U-23, U-20 čempionātam vieglatlētikā un Eiropas kausiem daudzcīņās vieglatlētikā. Visiem deputātiem balsojot “par”, tika atbalstīta līdzfinansējuma piešķiršana 2600 eiro apmērā Bauskas veterānu florbola komandas dalībai Eiropas čempionātā florbolā veterāniem Turīnā, Itālijā.

Tāpat, deputāti atbalstīja lēmumprojektu par 10 000 eiro finansējuma piešķiršanu biedrībai ““RENCĒNU AUTOKLUBS” pasākumu organizēšanai Bauskas novada Gailīšu pagasta sporta kompleksa Mūsas trasē, tai skaitā FIA Eiropas autokrosa čempionāta 2.posma organizēšanai 2019.gada 1.,2.jūnijā un Sezonas noslēguma pasākuma organizēšanai. Finansējums piešķirts no Bauskas novada pašvaldības iestādes „Sporta centrs „Mēmele”” 2019.gada budžetā plānotajiem līdzekļiem.  

 

Visi lēmumi virzīti izskatīšanai finanšu komitejas sēdei un tie stājas spēkā pēc to apstiprināšanas novada domes sēdē.

 

Artūrs Dulbe,
Sabiedrisko attiecību speciālists


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas