Pirmdiena, 06. Februāris, 2023. Dace, Dārta, Dora

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Notikusi pirmā apvienojamo pašvaldību finanšu komisijas sēde


Notikusi pirmā apvienojamo pašvaldību finanšu komisijas sēde2020.07.15 Komentāri (0) Notikusi pirmā apvienojamo pašvaldību finanšu komisijas sēde

Otrdien, 14.jūlijā, notika pirmā apvienojamo pašvaldību finanšu komisijas sēde, kurā piedalījās Bauskas, Rundāles, Iecavas un Vecumnieku novada priekšsēdētāji.

 

Finanšu komisiju veido visu apvienojamo pašvaldību domju priekšsēdētāji, un to vada un tās darbu organizē tās pašvaldības domes priekšsēdētājs, kurā ir lielākais iedzīvotāju skaits atbilstoši aktuālajiem Iedzīvotāju reģistra datiem. Ņemot vērā to, ka no apvienojamām pašvaldībām lielākais iedzīvotāju skaits atbilstoši aktuālajiem Iedzīvotāju reģistra datiem uz 2020.gada 1.janvāri ir Bauskas novada pašvaldībā, Finanšu komisiju vada un tās darbu organizē Bauskas novada domes priekšsēdētājs.

 

 

Pirmajā tikšanās reizē Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks, Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks un Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš iepazinās ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) iesūtīto dokumentu, kurš nosaka apvienojamo pašvaldību finanšu komisijas pamatfunkcijas.

 

Pirmajā sēdē priekšsēdētāji atbalstīja visus trīs darba kārtība jautājumus:

1. Par apvienojamo pašvaldību finanšu komisijas veidlapas apstiprināšanu.
2. Par Vecumnieku novada pašvaldības aizņēmumu ELFLA projekta “Teritorijas labiekārtošana pie Sarkanās skolas Bauskas ielā 4, Vecumniekos” īstenošanu.
3. Par atļauju Bauskas novada pašvaldībai uzņemties aizņēmuma saistības investīciju projekta “Bauskas novada pašvaldības grants ceļu pārbūve Dāviņu pagastā” īstenošanai.

 

Sēdes noslēgumā visi priekšsēdētāji vienojās par Finanšu komisijas nolikuma izveidi.

 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija noteica, ka 2020.gada 23.jūnijā stājies spēkā Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums, kura pārejas noteikumu 20.pants nosaka, ka pašvaldība, kuru administratīvi teritoriālās reformas ietvaros apvieno, var uzņemties aizņēmumu, galvojumu un citas ilgtermiņa saistības, iznomāt savu nekustamo īpašumu, kā arī atsavināt savu kustamo un nekustamo mantu, kuras pārdošanas vērtība pārsniedz 50 000 euro vai 0,1 procentu no pašvaldības pamatlīdzekļu vērtības, tikai pēc tam, kad saņemts pozitīvs apvienojamo pašvaldību finanšu komisijas.

 

Finanšu komisijas sēdi sasauc mēneša laikā pēc tam, kad izskatīšanai Finanšu komisijā iesniegts attiecīgs pašvaldības lēmums. Nākamā sēde paredzēta 31.jūlijā Bauskā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artūrs Dulbe,
sabiedrisko attiecību speciālists


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas