Svētdiena, 02. Oktobris, 2022. Ilma, Skaidris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Notikusi konference par veselīga uztura nozīmi


Notikusi konference par veselīga uztura nozīmi 2014.06.26 Komentāri (0) Notikusi konference par veselīga uztura nozīmi

Veselīgs uzturs, ēšanas paradumi, liekā svara problēmas jo īpaši bērniem un jauniem cilvēkiem, šobrīd ir aktuāli jautājumi ne vien Bauskā un Latvijā. Tās ir lietas, par kurām beidzot sākam piedomāt ikdienā. Uz projekta „What’s on Your Plate? I Feel Great!” noslēguma semināru Bauskā pulcējās projekta sadarbības partneri no Apvienotās Karalistes, Igaunijas, Turcijas un Itālijas. Projekts darbojās divus gadus un to finansēja Mūžizglītības programmas Grundtvig apakšprogramma. Projekta mērķis bija jaunu ideju veicināšana, lai uzlabotu starppaaudžu mācīšanos par veselīga dzīvesveida un uztura izvēli. Projekts paredzēja arī pieredzes apmaiņu dalībvalstu starpā: kā liekā svara problēma, kas jau kļuvusi aktuāla Eiropas mērogā, tiek risināta citviet; kā veselīgu dzīvesveidu veicina partneru valstīs. Projekta ietvaros tika veikta arī vietēja izpēte par ēšanas paradumiem vidusmēra ģimenēs, popularizēti veselīgas ēšanas paradumus ģimenēm ar bērniem. Projekta divu gadu laikā tikšanās notika visās partneru valstīs, kur viena no aktivitātēm bija iepazīt vietējos veselīgas ēšanas paradumus. Bez tam, tā kā projekta vadošais partneris bija Britu filmu institūts (BFI – British Film Institute), visi projekta partneri apguva arī video veidošanas prasmes no „tehniskās puses” – filmēšana, rediģēšana, montēšana, teksta/mūzikas ievietošana, utt.

Vietējie sadarbības partneri projektā bija Bauskas novada Sociālais dienests un Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas projekts Ģimeņu stiprināšana un atbalsts Bauskas novadā.

Uzturoties Bauskā, laikā no 16. līdz 19.jūnijam viesi apmeklēja SIA Bauskas alus, SIA Poļu nams, SIA GUSTO, baudīja veselīgus vietējos ēdienus Aveņos un Čuguna rozē, kā arī apmeklēja Rundāles pili un parku, un veselīgu maltīti baudīja Baltajā mājā. Projekta rezultātā ir tapuši video, kuros uzsvars tika likts uz veselīgiem ēšanas paradumiem, un izstrādāta recepšu grāmata. Projekta rezultāti ir apskatāmi projekta mājas lapā www.onyourplate.eu

Irēna Kalniņa,
SIA FIRMA ED
Projektu vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas