Piektdiena, 02. Decembris, 2022. Meta, Sniedze

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Noticis Bauskas novada sporta stratēģijas izstrādes darba grupas pirmais seminārs


Noticis Bauskas novada sporta stratēģijas izstrādes darba grupas pirmais seminārs2015.09.09 Komentāri (0) Noticis Bauskas novada sporta stratēģijas izstrādes darba grupas pirmais seminārs

Bauskas novada sporta attīstības stratēģijas 2015. – 2020.gadam izstrādes darba grupas pirmais seminārs notika 8.septembrī.

Darba grupā strādāja gan pašvaldības deputāti – Inita Nagņibeda un Uldis Kolužs, gan pašvaldības sporta institūciju pārstāvji – Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa, metodiķis Māris Šekavs u.c pārstāvji, sporta centra „Mēmele” galvenā speciāliste Inga Ūbele, pagastu pārvalžu vadītāji Normunds Vāvers un Aleksandrs Gurkovskis, sporta nevalstisko organizāciju un klubu pārstāvji Guntis Mašinskis, Artūrs Dulbe, Uvis Slakteris, Ģirts Donerblics, Jolanta Lauva un Gvido Kalnmalis, Izglītības un zinātnes ministrijas atbildīgās personas Anda Mičule, Agra Brūne, Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvis Guntis Apinis, Bauskas novada administrācijas Attīstības nodaļas vadītāja Ilze Tijone kā arī citi dalībnieki.

Semināru atklāja novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks un tā norisi vadīja deputāte, Izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas vadītāja Inita Nagņibeda, kas atzina, ka darba grupas darbs ir ļoti būtisks šī stratēģiskā dokumenta izstrādē, jo pašvaldībai līdz šim vēl nav sporta jomas attīstības stratēģijas ar ilgtermiņa mērķiem.

I.Tijone semināra dalībniekiem sacīja, ka sporta jomas loma pieaug arī Eiropas Savienības līmenī, pieejams finansējums Erasmus programmās, bet nav  bijusi iespēja finansēt sporta infrastruktūru.  Pašvaldības  sporta attīstības stratēģijas izstrāde ir  būtisks priekšnosacījums, lai varētu sakārtot sporta jomu. 

2015.gada ES sporta politikas izvērtējumā minēti galvenie sporta politikas pīlāri:  sporta sociālā loma, kas tieši skar iedzīvotājus. Minētas tādas prioritātes kā regulāras fiziskās aktivitātes, sociālās iekļaušanas veicināšana, sporta izglītība skolās. Otrs pīlārs ir sporta ekonomiskais aspekts, labāka datu  uzraudzība un prognozēšana, sporta ekonomiskais potenciāls, sporta ilgtspējīga finansēšana uz vietām.  Trešais pīlārs  ir sporta jomas politiskais un juridiskais ietvars, nodrošinot labu pārvaldību.

Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja Egija Stapkēviča, kas ir atbildīga par šī dokumenta izstrādi un semināra darba virzību skaidroja, ka darbs pie stratēģijas jāpabeidz novembra vidū. Tiks izstrādāta un sabiedrībai izdalīta aptaujas anketa,  vajadzības gadījumā organizēts pieredzes brauciens, vai uzaicināti speciālisti dalīties pieredzē.

Seminārā par veiktajām aktivitātēm pieaugušo sporta organizēšanā stāstīja I.Ūbele – gada griezumā novadā notiek ap 100 pasākumu dažādās pieaugušo vecuma grupās, popularitāti guvuši pasākumi, kas organizēti cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Apmēram 30% no pasākumiem ir ar citu valstu komandu dalību.

Par aktivitātēm un aktualitātēm bērnu un jaunatnes sporta jomā semināra dalībniekiem stāstīja Bērnu un  jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa. Viņa uzsvēra, ka Sporta skola koordinē jaunatnes sporta aktivitātes ne tikai novadā, bet sadarbojas arī ar kaimiņu novadiem un koordinē jaunatnes sporta aktivitātes Zemgalē kopumā. B.Grantiņa stāstīja par sporta skolas audzēkņu sasniegumiem, par izglītības iestādes pamatuzdevumiem, par iesāktajiem projektiem un budžeta izlietojumu.

Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktora vietniece sporta izglītības un attīstības plānošanas jautājumos Anda Mičule semināra dalībniekus informēja par sporta politikas virzieniem valsts mērogā, par valsts un pašvaldības kompetences sadalījumu šajā jomā. Viņa uzsvēra, ka viens no valsts politikas mērķiem ir darbs pie iedzīvotāju ikdienas aktivitāšu palielināšanas.

Semināra gaitā tā dalībnieki tika uzaicināti strādāt darba grupās, kurās tika formulēti priekšlikumi SVID analīzes sadaļām – stiprās, vājās puses, iespējas un draudi.

Semināra noslēgumā tika prezentēti un pamatoti izvirzītie priekšlikumi.

Andra Matuļenko, sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas