Sestdiena, 10. Decembris, 2022. Guna, Judīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Noslēgusies "Eiropas Sporta nedēļa 2016"


Noslēgusies 2016.11.09 Komentāri (0) Noslēgusies "Eiropas Sporta nedēļa 2016"

Šā gada 4.novembrī “Latvijas Sporta muzejā” norisinājās pateicības pasākums, kura laikā tika sveikti “Olimpiskās dienas 2016” un “Eiropas Sporta nedēļas 2016” visi Latvijas pašvaldību koordinatori.

Eiropas Sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciatīva ar mērķi pievērst Eiropas iedzīvotājus aktīvam dzīvesveidam un skaidrot tā pozitīvo ietekmi uz cilvēka dzīves kvalitāti.

Katrs ceturtais Latvijas un Eiropas iedzīvotājs ikdienā ar fiziskām aktivitātēm nenodarbojas vispār. Tiesa, lielākā daļa piekrīt, ka varētu darīt daudz vairāk šajā ziņā. Pētījumos, kas ir veikti kopš pagājuša gadsimta vidus, tika brīdināts, ka mazkustīgs dzīvesveids paaugstina dažādu saslimšanu un mirstības risku vismaz divas reizes. Šī problēma ir aktuāla visā Eiropā, tostarp, Latvijā. Tāpēc Eiropas Sporta nedēļas iniciatīvas mērķis bija motivēt iedzīvotājus vairāk kustēties un sportot ikdienā.

Kustība izglītības iestādēs, darbavietā, fitnesa klubos un brīvā dabā – šīs ir četras tēmas, kuras tika iekļautas Eiropas Sporta nedēļas ietvaros. Šajā laika periodā tika aicināti iedzīvotāji būt fiziski aktīvākiem un veselākiem. Līdz ar to Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) no 17. – 23. septembrim organizēja visā Latvijā Eiropas Sporta nedēļu. Tās laikā tika noorganizēti vairāk nekā 600 pasākumi, kuros piedalījās 190 000 iedzīvotāji no visas Latvijas.

Sadarbībā ar visām Latvijas pašvaldībām, olimpiskajiem centriem, skolām, fitnesa klubiem notika visdažādākās sportiskās aktivitātes – skriešana, nūjošana, vingrošana, peldēšana, pārgājieni, futbols, volejbols, frisbijs un citas komandu sporta spēles, dažādi cīņu veidu demonstrējumi, atklātie treniņi, velo sacensības un daudz dažādu citu pasākumu.

17.septembrī Bauskas novadā tika rīkots pasākums “Bauskas Velo Rudens 2016”, kuru organizēja biedrība “Codes malēji”. Maršruts bija no Bauskas pilsētas Rātsnama laukuma līdz Mežotnei un atpakaļ līdz Elektriķi, Codes pagastā, Bauskas novadā. Pasākuma mērķis bija veicināt Bauskas velo kustības attīstību, popularizēt veselīgu dzīvesveidu, dažādot brīvā laika pavadīšanas iespējas, iedibinot interesantu un aktīvu atpūtas tradīciju Bauskas novadā, kā arī popularizēt velosipēdu, kā videi un cilvēkam draudzīgu transportlīdzekli.

Eiropas Sporta nedēļa tika noslēgta 23. septembrī, Latvijas Olimpiskās komitejas organizētajā pasākumā “Olimpiskā diena 2016”, kuru Bauskas novada pašvaldībā organizēja Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skola.

Bauskas novada administrācija un Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skola saņēma Pateicību par “Eiropas Sporta nedēļas 2016” un “Olimpiskā dienas 2016” organizēšanu un popularizēšanu.

Baiba Suharevska
“Eiropas Sporta nedēļas” koordinatore
 Bauska novada pašvaldības iestāde “Bauskas novada administrācija”

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas