Trešdiena, 05. Oktobris, 2022. Amālija, Amēlija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Noslēdzies trešais Bauskas novada Jauniešu forums


Noslēdzies trešais Bauskas novada Jauniešu forums2016.03.29 Komentāri (0) Noslēdzies trešais Bauskas novada Jauniešu forums

Šajā gadā tas norisinājās ar moto „Lecam pa jaunam”.  24. - 25. martā Uzvaras vidusskolā pulcējās 75 Bauskas novada jaunieši, lēmumu pieņēmēji un darbā ar jaunatni iesaistītie.

Jauniešu forumu atklāja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks, Uzvaras vidusskolas direktore Elita Borkovska un Latvijas Jaunatnes padomes valdes loceklis Aleksands Oļeiņikovs.

Pirmās dienas sākumā foruma dalībnieki meklēja stiprās un vājas puses, iespējas un draudus pašvaldības atbalstam jaunatnes darbam Bauskas novada pagastos. Pēcpusdienā foruma dalībnieki radīja ierosinājumus vietējās jaunatnes politikas plānošanas dokumenta izstrādei. Deviņās darba grupās tika meklētas idejas izglītības, veselības un sporta, sociālās iekļaušanas, nodarbinātības, radošuma un uzņēmējdarbības, līdzdalības, brīvprātīgā darba un mobilitātes jautājumiem. Viena darba grupa meklēja atbildes arī uz jautājumu, kas patlaban īsteno darbu ar jaunatni un kam to vajadzētu darīt turpmāk.

Lai attīstītu brīvprātīgo darbu novadā darba grupās tika ieteikts regulāri organizēt talkas jauniešiem pagastā, novadā, pilsētā kā arī iesaistīt viņus svētku organizēšanā un kārtības uzturēšanā. Izglītības jomā būtiskākā atziņa ir saistīta ar jauniešu iespēju iepazīt dažādas profesijas un praktiski gūt pieredzi karjeras plānošanā un veidošanā. Veselības un sporta darba grupā aicināja veltīt uzmanību paradumu maiņai jau ģimenē. Ģimenes sporta dienas pagastos un pilsētā ir viens no veidiem, kā sekmēt šo darbu. Darba grupa uzsvēra arī kvalitatīva ēdiena nodrošināšanu skolās, piedāvājot risinājumu ar sociālo tīklu palīdzību informēt par nekvalitatīvu ēdienu. Jaunieši vēlas arī vietējo ražotāju dārzeņus un augļus, kā arī zemnieku pienu.

Jauniešu forumu organizēja Bauskas Bērnu un jauniešu centrs ar Uzvaras vidusskolas un Gailīšu pagasta pārvaldes atbalstu.

Bauskas Bērnu un jauniešu centra Jaunatnes lietu speciālists Renārs Manuilovs

Foto no foruma atklāšanas

 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas