Svētdiena, 05. Februāris, 2023. Agate, Selga, Silga, Sinilga

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Noslēdzies Sociālā dienesta rīkoto vasaras nometņu cikls


Noslēdzies Sociālā dienesta rīkoto vasaras nometņu cikls2017.07.13 Komentāri (0) Noslēdzies Sociālā dienesta rīkoto vasaras nometņu cikls

Sociālā dienesta šīs vasaras trīs nometņu cikls ir veiksmīgi noslēdzies. Kopā nometnēs piedalījās 60 novadā dzīvojoši bērni.

Nometnes - tā ir iespēja bērniem saturīgi, radoši un interesanti pavadīt brīvo laiku, iepazīt jaunus draugus, novērtēt lietas un notikumus, ko ikdienā, varbūt nav iespējas sastapt. Tā ir reāla iespēja paskatīties uz dzīvi no pavisam citas puses. Nometnēs bērniem dalība bija bez maksas. Lielākā daļa bērnu diennakts nometnēs piedalījās pirmo reizi. Bērni mitinājās Pamūšas speciālajā internātpamatskolā, un katram no viņiem bija liels pārbaudījums būt prom no mājām un vecākiem, iepazīties ar jauniem skolotājiem, iemācīties noteikumus un robežas, kuras nedrīkst pārkāpt, būt kopā ar citiem bērniem. Nometnes laikā ir veicinātas un attīstītas prasmes saskarsmes veidošanā, komandas darbā, individualitātes noteikšanā, sevis iepazīšanā. Daudzi bērni atklāja sevī radošumu, talantu un nonāca pie secinājuma, ka „es protu!”, „es māku!”, „man izdevās!”, „es neticēju, ka tā varu!”, „to tiešām paveicu es?”. Bērni ir apguvuši spēju iekļauties mazākās vai lielākās grupās, uzstāties grupas priekšā, spēju uzdrīkstēties izteikt savu viedokli,  parādīt savus talantus, veicināt uzdrīkstēšanos.

Seržānu ģimene katrā nometnē sniedza muzikālu priekšnesumu, kurā izskanēja pateicība skolotājiem, un bērniem bija iespēja dziedāt līdzi, iet rotaļās, kā arī aktīvi izpausties. Bērniem bija tikšanās ar nepilngadīgo lietu inspektori Ilvu Buku, kura stāstīja par drošību vasarā uz ielas gan kā gājējam, gan  kā velosipēdistam, gan atpūšoties brīvā dabā pie ūdeņiem. Tēmas par drošību ik dienu tika pārrunātas arī “Džimbas skoliņā”, kuru vadīja Džimbas aģente – sociālā darbiniece Dace Štāla. Jautrajās sporta nodarbībās bērni apguva prasmi darboties komandā, uzvarēt un arī zaudēt. Bērni devās pārgājienā uz atpūtas kompleksu “Miķelis”. Gida pavadībā notika interesanta un aizraujoša ekskursija retro auto muzejā un apkārtnē. Pārgājiens disciplinēja un mācīja būt vienotiem un uzmanīgiem, kā arī rēķināties ar pārējiem nometnes dalībniekiem.

Nometni brīvprātīgi atbalstīja uzņēmēji Karīna un Aivars, kuri labprāt dalījās pieredzē un ļāva bērniem iejusties vēl nepiedzīvotās emocijās -  jogas nodarbībā, ļāva ieklausīties Tibetas trauku dziedinošajā skaņā, kā arī kopā ar bērniem gatavoja veselīgus kokteiļus no  saldētām ogām.

Katrā nometnes dienā bija paredzēts laiks kādai izglītojoši izzinošai aktivitātei, radošajām nodarbībām, kā arī laiks sev un draugiem – rotaļas, atjautības spēles, sporta aktivitātes. Savus piedzīvojumus bērni ik dienu ierakstīja savās pašgatavotajās dienasgrāmatās. Lielākais piedzīvojums nometnes noslēgumā bija  ekskursija uz baskāju taku un jūrmalu.

Dienas nometne sešus, septiņus un astoņus gadus veciem bērniem notika Sociālā dienesta telpās. Dienas nometnes ietvaros par tradīciju ir kļuvis apmeklēt kādu no vietējām ražotnēm un arī Bauskas pils muzeju. Arī šajā nometnē bērni apguva dažādas prasmes un iemaņas. Interesanti pavadīja piecas dienas.

Mums, nometņu darbiniekiem, lielākā alga ir redzēt priecīgus bērnus. Ir tik patīkami dzirdēt jautājumu: “Kad atkal būs nometne?” Daudzi bērni savā starpā sadraudzējās, apmainījās ar telefona numuriem un kļuva par draugiem.

Sociālā darbiniece, nometņu vadītāja Dina Romanovska

FOTOGALERIJA ŠEIT!


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas