Svētdiena, 29. Janvāris, 2023. Aivars, Valērijs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Noslēdzies biznesa ideju konkurss bērniem un jauniešiem


Noslēdzies biznesa ideju konkurss bērniem un jauniešiem2018.05.09 Komentāri (0) Noslēdzies biznesa ideju konkurss bērniem un jauniešiem

Projekta „Biznesa bibliotēku potenciāla attīstība uzņēmējdarbības veicināšanai pašvaldībās” (Nr.LLI-155) ietvaros Bauskas novada pašvaldība sadarbībā ar Pasvales rajona (Lietuva) pašvaldību organizēja biznesa ideju konkursu “YOUNG ENTREPRENEURS WITHOUT BORDERS (JAUNIE UZŅĒMĒJI PĀRI ROBEŽĀM)” bērniem un jauniešiem, kas bija piedalījušies biznesa simulācijas programmas 1. posma pasākumā „CATCH UP OF CROSS BORDER BUSINESS IDEAS”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurss tika organizēts trīs dažādās vecuma grupās: bērniem vecumā no 6-10 gadiem sagatavojot aprakstu par savu biznesa ideju un ilustrējot to zīmējumā, kolāžā vai citā tehnikā, kas palīdz labāk izprast biznesa ideju, savukārt jauniešu komandas vecumā no 11-15 gadiem un no 16-19 gadiem biznesa ideju noformējot angļu valodā, sniedzot detalizētu aprakstu par biznesa ideju, biznesa modeli, komandu un tās kompetencēm.

 

Vairākas komandas bija starptautiska sastāva, iekļaujot dalībniekus gan no Bauskas, gan Pasvales skolām. Konkursa noslēgums notika 27.aprīlī Bauskas Kultūras centrā, kur vienuviet pulcējot vairāk nekā 100 dalībniekus un citus interesentus, pārrobežu žūrijas komisijai tika prezentētas skolēnu izstrādātās biznesa idejas.

 

Konkursa žūrija, vērtējot biznesa idejas, galveno uzsvaru lika uz jauniešu spēju pamatot, kādu problēmu konkrētā biznesa ideja atrisina vai ko jaunu piedāvā klientiem, ar ko ideja ir unikāla un atšķiras no šobrīd tirgū atrodamajām līdzīgajām precēm vai pakalpojumiem. Komandām, aizstāvot savas biznesa idejas, bija jāsniedz detalizēts biznesa modeļa izklāsts: klientu raksturojums, izmaksas, ienākumi, resursi, partneri u.c. Vairākas komandas bija sagatavojušas arī savu biznesa idejas prototipu, produkcijas paraugus.

 

Jaunieši veiksmīgi spēja raksturot izstrādāto produktu attīstības iespējas, cenas un idejas dzīvotspēju, pārrobežas aspektus, komandas kompetenci. Īpaši interesanti bija skolēnu izstrādātie produktu prototipi vai vizualizācijas. Ne mazāk svarīga bija arī skolēnu prezentācijas prasme, angļu valodas zināšanas un spēja argumentēt un atbildēt uz jautājumiem.

 

Četrdesmit biznesa ideju konkursa laureāti – Bauskas un Pasvales pašvaldību jaunieši vecumā no 11-19 gadiem, kuru biznesa idejas ieguva augstāko novērtējumu atbilstoši saņemto punktu daudzumam, saņēma konkursa galveno balvu – septiņu dienu dalību uz biznesu orientētā vasaras nometnē Lietuvā šī gada vasarā.

 

No 6-10 gadus veco skolēnu veidotajām biznesa ideju ilustrācijām tika izveidota ceļojošā izstāde. Kopā konkursa ietvaros izstrādātas 39 bērnu un jauniešu biznesa idejas.

 

Godalgoto vietu ieguvēji:

 

6-10 gadus veco bērnu grupā:

1.vieta - Rustė Treikauskaitė, Biznesa ideja “Lego Robots”, Pasvale, Lietuva 
2.vieta – Everita Kampiņa, Biznesa ideja “Atrakciju parks”, Bauska, Latvija
3.vieta - Tajus Simonavičius, Biznesa ideja “Rokassprādzes”, Pasvale, Lietuva.

 

11-15 gadus vecu jauniešu grupā:

1.vieta –Keita Arta Kūmiņa, Arnita Sīle, Rimante Gaurilkaite, Biznesa ideja “Wooden key pendants with characters”.
2.vieta  - Gints Abacis, Paulis Narkevics, Ivo Gailis, Biznesa ideja “Bee wax candles”, Bauska, Latvija.
3.vieta – Dārta Esīte, Melānija Purva, Kate Esīte, Biznesa ideja “Yarn Products, products with false flowers”. Bauska, Latvija.

 

16-19 gadus vecu jauniešu grupā:

1.vieta – Simona Stuogyte, Enrika Lazickaite, Ovidija Šataite, Biznesa ideja “Quickly prepared herbal tea with honey on the stick”, Pasvale, Lietuva.
2.vieta – Samanta Cielava, Roberts Rēbuks, Biznesa ideja “Latvian ethnic patterns and the symbolic of them in our daily lives”, Bauska, Latvija.
3.vieta – Anželika Grybaite, Migle Vadapalaite, Rugile Izabele Ogintaite, Biznesa ideja “Lithuania in the box”, Pasvale, Latvija.

 

Pateicība -

Bauskas novada pašvaldība izsaka pateicību visiem Bauskas sākumsskolas, Īslīces vidusskolas, Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēniem par iesaistīšanos projekta aktivitātēs, skolotājām Agitai Barkovai, Ritai Straumītei un Intai Bankai par atbalsta sniegšanu skolēniem biznesa ideju radīšanā, SIA “Project Net” par biznesa ideju konkursa organizēšanu, žūrijas komisijas locekļiem – Īslīces pagasta Rītausmu bibliotēkas vadītājai Santai Šarkai, Bauskas Biznesa bibliotēkas vadītājai Ērikai Pelcerei, atpūtas kompleksa «Miķelis» direktoram Jānim Strazdiņam, kā arī Bauskas Kultūras centra kolektīvam par atsaucību un tehnisko nodrošinājumu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sagatavoja:
Verners Jānis Trokšs,
Attīstības un plānošanas nodaļas praktikants,
Biznesa augstskolas “Turība” 2.kursa students.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas