Ceturtdiena, 30. Marts, 2023. Ilgmārs, Nanija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Noskaidroti konkursa „Bauskas novada Ziemassvētku rota” laureāti


Noskaidroti konkursa „Bauskas novada Ziemassvētku rota” laureāti2021.01.11 Komentāri (0) Noskaidroti konkursa „Bauskas novada Ziemassvētku rota” laureāti

Noslēdzies konkurss „Bauskas novada Ziemassvētku rota 2020”. Šogad organizētāji saņēma 25 konkursa pieteikumus jeb par 9 vairāk nekā pērn. Atbilstoši nolikumam, uzvarētāji tika noteikti četrās nominācijās – individuālā dzīvojamā māja vai viensēta, daudzdzīvokļu māja, uzņēmums un iestāde.

Vērtēšanas darbs gada noslēgumā izvērtās savādāks, kā ierasts līdz šim, kad žūrijas locekļi kopīgi apskatīja un vērtēja konkursa dalībnieku veikumu. Šogad, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, vērtēšanas komisijas locekļi ar konkursā pieteiktajiem objektiem iepazinās individuāli. Talkā tika ņemts arī profesionālais fotogrāfs Edgars Namiķis, kurš gada nogalē devās fotografēt izrotātos īpašumus.

Galvenais vērtēšanas kritērijs bija katra objekta vizuālais koptēls, ko veidoja gan noformējuma atbilstība svētkiem, gan ideja un tās realizācija, kā arī pielietoto materiālu oriģinalitāte.

Nenoliedzami, gada tumšākajā laikā ļoti efektīvi izskatījās izgaismotās ēku kontūras, mirgojošu lampiņu virtenes logu rūtīs un koku zaros, dažādi gaismiņu dekori un prožektori, kā arī Ziemassvētku tēlu projekcijas uz namu fasādēm. Tomēr, daudzi konkursa dalībnieki bija padomājuši par dekoriem, kas priecē aci arī gaišā dienas laikā. Adventes vainagi, krāšņas sniegpārslas un papīra aplikācijas ar dabas motīviem logu rūtīs, egļu zaru rūķi, koka bluķu figūras- gan rūķīšu, gan briežu un stirniņu veidolā, arī smaidīgi sniegavīri ēku pagalmos. Vairākās vietās bija izveidotas kompozīcijas ar koka pelīšu, rūķu un Ziemassvētku vecīšu ikdienas gaitām, kuru stāstam varēja izsekot katrs vērotājs. Līdztekus ierastiem svētku elementiem kā vecīša kamanas ar dāvanām pie eglītes, bija arī netradicionālu materiālu izmantošanas paraugi, piemēram, dekorētas plastmasas pudeles, kā oriģināls rotājums eglītē.

Bauskas novada pašvaldība izsaka lielu pateicību visiem novadniekiem, kuri, uzpošot savu īpašumu, radīja svētkus ne tikai sev un savai ģimenei, bet iepriecināja arī līdzcilvēkus.

Īpaši pateicamies tiem 25 konkursa dalībniekiem, kuri savu izdomu, radošo pieeju, ieguldītos centienus un veikumu lēma nodot žūrijas vērtējumam.

Fotogalerija apskatāma ŠEIT

Nominācijā „Iestāde” tika vērtēti pieci pretendenti: PII „Zīlīte” gan Plūdoņa ielā, gan tās struktūrvienība Dārza ielā, Bauskas 2.vidusskola, Īslīces pamatskola un Īslīces kultūras nams ar aktīvās atpūtas parku.

Nominācijā „Uzņēmums” pieteicās divi pretendenti – Tirdzniecības nams „Kvēle” un Čikstu kalte.

Nominācijā „Daudzdzīvokļu māja” konkurenci veidoja četri pretendenti: Zemgaļu iela 30/1 un 30/2 Bauskā, Dzīvokļu īpašnieku kooperatīvā sabiedrība „Aivītes” (Centra iela 16, 20, 22, 24) un Centra iela 5 Mūsā, Ceraukstes pagastā un Mūsa 3, Gailīšu pagastā.

Visvairāk pieteikumu – 14, tika saņemti nominācijā „Individuālā dzīvojamā māja vai viensēta”. Kļavu iela 5, Salātu iela 3, Bērzu iela 35 un Celtnieku iela 26, Bauskā, „Jaunsētas”, „Ilgas” un „Jaunceriņi” un Bumbieru iela 2 Vecsaules pagastā, „Laugaļi” Brunavas pagastā, Lakāju iela 13, Lakāju iela 27 un Līvānu iela 25 Ceraukstes pagastā, Mazā iela 4 Codes pagastā, Viršu iela 12 Gailīšu pagastā.

Konkursa komisija darbojās šādā sastāvā: komisijas priekšsēdētājs – Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks, komisijas locekļi: Bauskas novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks, Bauskas novada Būvvaldes darbinieks, Sabiedrisko attiecību nodaļas darbinieks, pagasta pārvalžu vadītāji, ainavu dizainers un pieaicinātais kaimiņu novada speciālists.

Pirmo trīs vietu ieguvēji katrā nominācijā saņem Bauskas novada pašvaldības Uzslavas rakstu un dāvanu karti.

  • Pirmās vietas ieguvējs saņem dāvanu karti 150 eiro vērtībā,
  • Otrā vieta – dāvanu karti 100 eiro vērtībā,
  • Trešā vieta – dāvanu karti 50 eiro vērtībā. 

 

Konkursa „Bauskas novada Ziemassvētku rota 2020” rezultāti

Nominācijā „Iestāde”

1.vieta Īslīces kultūras nams un aktīvās atpūtas parks

2.vieta PII Zīlīte, Plūdoņa ielā 60, Bauska un

2.vieta Īslīces pamatskola, Skolas iela 16

3.vieta PII Zīlīte struktūrvienība, Dārza ielā 24 k-1, Bauska

 

Nominācijā „Uzņēmums”

1.vieta Kalte „Čikstes”, Gailīšu pagasts

2.vieta Tirdzniecības nams „Kvēle”, Plūdoņa iela 48, Bauska

 

Nominācijā „Daudzdzīvokļu māja”

1.vieta Centra iela 5, Mūsa, Ceraukstes pagasts

2.vieta Mūsa 3, Gailīšu pagasts

3.vieta Zemgaļu iela 30/1; 30/2, Bauska

 

Nominācijā „Individuālā dzīvojamā māja vai viensēta”

1.vieta Lakāju iela 13, Ceraukstes pagasts

2.vieta „Jaunsētas”, Vecsaules pagasts

3.vieta Bērzu iela 35, Bauska

 

Konkursa žūrija apsveic uzvarētājus un izsaka lielu pateicību katra īpašuma saimniekam un apsaimniekotājam par ieguldījumu, izdomu un centieniem, ietērpjot pagalmu, sētu un namu svētku rotā.

Visi konkursa laureāti tiks informēti un  sveikti individuāli.

 

Inga Pinne
Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas