Ceturtdiena, 02. Februāris, 2023. Sonora, Spīdola

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Noskaidrota Bauskas novada Ziemassvētku rota


Noskaidrota Bauskas novada Ziemassvētku rota2019.01.18 Komentāri (0) Noskaidrota Bauskas novada Ziemassvētku rota

Noslēdzies konkurss „Bauskas novada Ziemassvētku rota 2018”, kas ir konkursa „Bauskas novada rota” turpinājums jaunā veidolā. Kopumā tika saņemti 32 pieteikumi par īpašumiem no visiem Bauskas novada pagastiem trijās nominācijās – individuālā dzīvojamā māja vai viensēta, uzņēmums un iestāde. Nominācijā - daudzdzīvokļu māja, netika saņemts neviens pieteikums. Pagājušā gada nogalē, vērtēšanas komisija apmeklēja visus 32 īpašumus. Tā vērtēja īpašumus pēc noformējuma atbilstības svētkiem, idejas un tās realizāciju, pielietoto materiālu oriģinalitāti un objekta vizuālo koptēlu.

 

 

 

Īpašumu saimnieku un apsaimniekotāju gaumes un izpildījums atšķīrās. Vairāku ēku un namu izgaismošanā tika izmantotas daudzkrāsainas, mirgojošas krāsu virtenes, izgaismojot māju fasādes, jumtu formas un piemājas saimniecības ēkas un citas būves, tiesa ne vienmēr veidojot vienotu koptēlu. Citi īpašnieki un apsaimniekotāji izvēlējās neuzkrītošākus krāsu toņus, radot gaumīgu un vienotu īpašuma vizuālo koptēlu. Citviet uzskatāmi varēja redzēt, ka ēkas izdaiļošanā ieguldīts liels roku darbs. Daudzviet ēku īpašnieki un apsaimniekotāji bija piedomājuši par Ziemassvētkiem atbilstošiem pašdarinātiem elementiem – egļu rūķi, kuri pie īpašumiem sagaida komisiju, rūķi, kuri vāra čiekuru zupu un zāģē malku, ugunskuru imitācijas, zaķi, stirnas un citi meža un pat multfilmu tēli, kuri vēro pagalmu teritoriju. Protams, neiztrūka Ziemassvētku vecīša kamanas zem eglītes, dāvanas un citi svētku elementi.

 

Kopumā konkursam pieteicās astoņas Bauskas novada iestādes: Bauskas pilsētas pamatskola, Bauskas Kultūras centrs, Notikumu māja „Baltais briedis”, PII „Zīlīte”, Īslīces pamatskola, Ceraukstes pagasta Tautas nams, Vecsaules un Dāviņu pagastu pārvalde.

Nominācijā „Uzņēmums” pieteicās pieci pretendenti - Individuālais uzņēmums „Novads”, VAS „Latvijas autoceļu uzturētājs”, atpūtas komplekss „Miķelis”, SIA „Uzvara-Lauks” administratīvā ēka un Čikstu kalte.

Visvairāk pieteikumu – 19, tika saņemti nominācijā „Individuālā dzīvojamā māja vai viensēta”. Bauskas pilsētā - Zemgaļu iela 21, Kļavu iela 5, Bērzu iela 35, Kalēju iela 20 un Salātu iela 9. Brunavas pagastā konkursam tika pieteikts īpašums „Lobgale”, savukārt Codes pagastu pārstāvēja īpašums Dreņģerkalna ielā 12. Ceraukstes pagastā komisija vērtēja īpašumus Lakāju ielā 9 un Lakāju ielā 13, kā arī privātmāju „Indrāni”. Vecsaules pagastā privātmāju „Līvi”, „Pārslas” un „Ilgas”, savukārt Dāviņu pagastā tika vērtēti īpašumi „Kamenītes” un „Vīgriezes”. Gailīšu pagastā konkursam tika pieteikti īpašumi Liepu ielā 1 un Viršu ielā 12, bet Mežotnes pagastā komisija viesojās pie māju „Upeskrasti” un „Pīlādžogas” īpašniekiem.

 

Konkurss „Bauskas novada Ziemassvētku rota 2018” ir Bauskas novada pašvaldības organizēts konkurss, kurā tiek vērtēts novada teritorijā esošo īpašumu Ziemassvētku noformējums un apbalvoti uzvarētāji. Konkursa mērķis ir veicināt Bauskas novada iedzīvotāju radošo līdzdalību svētku noskaņas veidošanā novadā, veidojot atbilstošu svētku noformējumu savam īpašumam, noskaidrot novada pašvaldības tematiski un radoši noformētāko īpašumu atbilstoši nolikumā definētajām nominācijām. Konkurss tiek rīkots, lai aktivizētu un mudinātu novada iedzīvotājus un uzņēmējus (ēku un būvju īpašniekus) veidot svētkiem atbilstošu savas darba un dzīvesvietas noformējumu, veicinot piederības sajūtu savam novadam, veidojot estētiskās vērtības cilvēkos un ceļot svētku noformēju-ma novadā kopējo kvalitāti.

 

Pirmo trīs vietu ieguvēji katrā nominācijā, saņem Bauskas novada pašvaldības Uzslavas rakstu un naudas balvas - pirmās vietas ieguvējs saņem dāvanu karti 150 eiro vērtībā, otrā vieta – dāvanu karti 100 eiro vērtībā, trešā vieta – dāvanu karti 50 eiro vērtībā. Konkursa dalībnieki tiks sveikti un apbalvoti svinīgā pieņemšanā pie domes priekšsēdētāja Bauskas rātsnamā 25.janvārī. plkst.14.00.

 

Bauskas novada pašvaldība izsaka lielu pateicību visiem, kuri piedalījās konkursā, līdzdarbojoties radošu un krāsainu svētku noskaņu radīšanā Bauskas novadā. Lai arī konkursa nolikums paredz noskaidrot „uzvarētāju”, uzskatām, ka uzvarētājs ir katrs, kurš uzdrošinās piedalīties konkursā, izdaiļojot savu īpašumu veicinot piederības sajūtu novadam un prieku līdzcilvēkos un apkārtējos iedzīvotājos, kaimiņos un vienkārši garāmbraucējos. Paldies visiem par piedalīšanos un uz tikšanos nākamgad!

 

Konkursa komisija darbojās šādā sastāvā: komisijas priekšsēdētājs – Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks, komisijas locekļi: Bauskas novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks, Bauskas novada Būvvaldes darbinieks, Sabiedrisko attiecību nodaļas darbinieks, pagasta pārvaldes pārstāvis, ainavu dizaineris, pieaicinātais kaimiņu novada speciālists.

 

Konkursa „Bauskas novada Ziemassvētku rota 2018” rezultāti:

Nominācijā „Iestāde”
1. Īslīces pamatskola
2. Ceraukstes pagasta pārvalde
3. Notikumu māja „Baltais Briedis”
Komisijas simpātiju balva – PII „Zīlīte”.

Nominācijā „Uzņēmums”
1. Atpūtas komplekss „Miķelis”
2. IU „Novads”
3.„Uzvara-Lauks” administratīvā ēka

Nominācijā „Individuālā dzīvojamā māja vai viensēta”
1.„Kamenītes”
2. Lakāju iela 13
3. „Ilgas”
Komisijas simpātiju balva – „Lobgale”, „Vīgriezes”, Salātu iela 9, Bērzu iela 35.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Īslīces pamatskola

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ceraukstes pagasta pārvalde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Notikumua māja "Baltais briedis"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atpūtas komplekss "Miķelis"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IU "Novads"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SIA "Uzvara-Lauks" 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Kamenītes"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lakāju iela 13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Ilgas"

 

Informāciju sagatavoja:
Artūrs Dulbe,
Sabiedrisko attiecību speciālists
Foto: Ieva Šomina un Artūrs Dulbe


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas