Piektdiena, 24. Marts, 2023. Izidors, Kazimirs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Nometne Lietuvā “Nature is our home”


Nometne Lietuvā “Nature is our home”2019.07.22 Komentāri (0) Nometne Lietuvā “Nature is our home”

Izmantota iespēja piedalīties Zemgales Plānošanas reģiona piedāvātajā projekta aktivitātē, kas notika Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas finansēta projekta “Sociālo pakalpojumu pieejamības un kvalitātes uzlabošana Vidus-Baltijas reģionā” / SocQuality ietvaros.

No 2019. gada 2.jūlija septiņas dienas Rokišku rajonā, Lietuvā norisinājās Latvijas un Lietuvas jauniešu (10-14 g.v.) kopīgā nometne “Nature is our home”, tulkojot latviski, “Daba ir mūsu mājas”. No Zemgales plānošanas reģiona pašvaldībām šajā nometnē piedalījās jaunieši un atbalsta personas no Dobeles, Auces, Jaunjelgavas, Viesītes un Bauskas novada. Nometni rīkoja viens no projekta partneriem – Rokišķu jauniešu centrs.

 

 

Nometne tiek organizēta ar mērķi integrēt jauniešus un attīstīt viņu socializēšanās prasmes ar dažāda veida aktivitātēm dabā, pielietojot arī vairākas mākslas metodes sevis izzināšanā, komandas iepazīšanā, saliedēšanā, rezultātā spējot plašāk uzlūkot sava darba nianses, pieņemt neveiksmes un rast risinājumus.

 

Liels paldies Bauskas novada Sociālā dienesta darbiniekiem, kuri uzrunāja četrus jauniešus, tai skaitā divus no sociālā riska grupas ģimenēm, paldies soc. darbiniecei D. Supei, par sadarbību ar   Zemgales Plānošanas reģiona darbiniekiem, paldies arī jauniešu vecākiem, kuri piekrita un iesaistījās jauniešu motivēšanā, sagatavošanā un dokumentu kārtošanā.

 

Projektā iesaistītās pašvaldības un Zemgales plānošanas reģions organizēja transportu turp un atpakaļ projekta jauniešiem un pavadošajai personai, grupa tika izmitināta atpūtas kompleksa labiekārtotā mājā, kura atrodas lauku teritorijā ar vairākām ūdens tilpnēm, kur jaunieši airējās ar kajakiem un peldējās.

 

Ik dienu nodarbības un radošās darbnīcas:

  • figūriņu, putniņu, svilpīšu, medaljonu veidošana no māla izmantojot dažādas dekorēšanas metodes;
  • klūgu pīšana, kurā katrs varēja uztaisīt pūci, tējas krūzes paliktni un sirsniņu dekorējot tos ar Lietuvas un Latvijas valsts simboliku;
  • mākslas metožu izmantošana kā rokassprādžu mezglošana no dekoratīvā diega, kartiņu sagatavošana vecākiem;
  • vingrošana un dažādu deju stilu nodarbības.

 

Nometnes noslēgumā jaunieši sirsnīgi atvadījās un saņēma savus darinājumus, lai vestu dāvināšanai un atrādīšanai mājiniekiem. Atmiņu pilna vasara mūsu bērniem!

 

Visiem iesaistītajiem un Bauskas novada Sociālā dienesta darbiniekam, šis sadarbības projekts deva iespēju gūt pieredzi, iepazīt jaunus darba kolēģus, papildināt savu neilgo sociālā darba pieredzi un apgūt jaunas sociālā darba metodes.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sagatavoja:
Aleksandrs Timofejevs


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas