Ceturtdiena, 18. Augusts, 2022. Elena, Ellena, Helēna, Liena, Liene

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Nobalso par Rail Baltica pieturvietu nosaukumiem vai piedāvā savu variantu


Nobalso par Rail Baltica pieturvietu nosaukumiem vai piedāvā savu variantu2021.10.28 Komentāri (0) Nobalso par Rail Baltica pieturvietu nosaukumiem vai piedāvā savu variantu

Turpmākajā piecgadē Latvijā un Baltijā tiks izbūvēts viens no vērienīgākajiem dzelzceļa infrastruktūras projektiem valstu pastāvēšanas vēsturē. Dzelzceļa trases novietojums Latvijā kopumā izmainīs dzīvi 17 stacijās un to apkaimēs. Maģistrāle, kas savienos Baltiju un Eiropu, ienesīs jaunas tūrisma, loģistikas un biznesa iespējas. Pēc būtības tie būs mobilitātes punkti, kas atradīsies tuvu Latvijas reģionālajām pilsētām, ciemiem un apkaimēm, kas ir bagātas ar unikālu vēsturi, tradīcijām un iedzīvotājiem. Lai stacijām dotu atbilstošākos, tālredzīgākos un iedzīvotāju sirdīm tuvākos nosaukumus, aicinām piedalīties aptaujā, izvēloties kādu no ekspertu sagatavotajiem un/vai ierakstot savu nosaukumu.

 

 

Līdz šī gada 31. oktobrim visi Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti apmeklēt vietni: ŠEIT, kurā iespējams nobalsot par Rail Baltica staciju nosaukumiem vai piedāvāt savus variantus. Interaktīvā sistēma apkopos visus vērtējumus un tie tiks ņemti vērā gala nosaukumu izvēlē.

 

“Mēs ticam, ka gadsimta vērienīgākais projekts nevar tikt īstenots bez visas sabiedrības līdzdalības. Daudziem Latvijas iedzīvotājiem jaunais dzelzceļš radīs ātras un komfortablas pārvietošanās iespējas. Daudzās vietās Latvijā radīsies attīstības iespējas, kad no nelielas apdzīvotas vietas veidosies jaunas apkaimes.  Ir svarīgi, kā sauks staciju uz kuru brauks gan ciemiņi no Latvijas, gan visas pasaules! Tāpēc ielūdzam ikvienu piedalīties šajā aktivitātē, lai kopīgi izlemtu gan Rail Baltica, gan savas apkaimes attīstības ceļu,” saka Rita Voronkova, Eiropas Dzelzceļa līnijas Attīstības un sadarbības departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja.

 

Staciju nosaukumu pamatvariantus izstrādājusi pieredzējusi ekspertu komanda, kas ņēmusi vērā vēstures, ģeogrāfijas un lingvistikas aspektus. Stacijām, kas atradīsies Rīgas robežās, sabiedrības vērtējumam tiek piedāvāti nosaukumu varianti,  kuros iekļauts tuvējās apkaimes vēsturiskais nosaukumus vai tuvumā esošais populārākais objekts. Pēc līdzīga principa veidoti arī staciju nosaukumi ārpus galvaspilsētas. Gadījumos, kad stacijai tuvākais objekts ir tikai viena viensēta, iekavās ir pievienots 5km rādiusā nozīmīgākā orientiera nosaukums. Pilns balsojuma katalogs pieejams: ŠEIT.

 

Aicinām jūs piedalīties balsojumā un iespēju robežās iesaistīties aktivitātes reklamēšanā savos sociālajos tīklos vai mājas lapā. Pielikumā ir pievienoti kampaņas informatīvie materiāli, taču būsim priecīgi nodrošināt arī citus formātus, ja tie jums būs noderīgi.

 

Eiropas Dzelzceļa līnijas Attīstības un sadarbības departaments


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas