Pirmdiena, 30. Janvāris, 2023. Pārsla, Tīna, Valentīna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

No nākamā gada būtiskas izmaiņas Pievienotās vērtības nodokļu likumā


No nākamā gada būtiskas izmaiņas Pievienotās vērtības nodokļu likumā2017.10.09 Komentāri (0) No nākamā gada būtiskas izmaiņas Pievienotās vērtības nodokļu likumā

Nodokļu reformas ietvaros ar 2018. gada 1. janvāri stājas spēkā būtiskas izmaiņas vairākos nodokļu normatīvajos aktos, tajā skaitā arī Pievienotās vērtības nodokļu likumā. Tajā veiktās izmaiņas nosaka zemāku slieksni, sākot no kura obligāti jāreģistrējas PVN maksātāju reģistrā, kā arī paplašina tās darbības jomas, kurām tiek piemērots īpašais PVN maksāšanas režīms jeb t.s. reversais PVN.

Sākot no 2018. gada 1. janvāra nodokļu maksātājam nebūs obligāti jāreģistrējas  VID PVN maksātāju reģistrā, ja tā veikto ar PVN apliekamo preču piegāžu un sniegto pakalpojumu kopējā vērtība iepriekšējo 12 mēnešu laikā nav pārsniegusi 40 000 euro. Taču sasniedzot 40 000 eiro 12 iepriekšējo mēnešu laikā, tas būs jādara obligāti gan privātpersonām, gan komersantiem.

Šāds nosacījums mazina nodokļu maksātājiem administratīvo slogu. Vienlaikus tas arī mazina risku, ka PVN maksātāju reģistrā reģistrējas fiktīvi uzņēmumi, proti, tādi, kuriem jau sākotnēji nav nodoma veikt reālu saimniecisko darbību un kurus turpmāk izmanto PVN izkrāpšanas shēmās.

Sākot no 2018. gada 1. janvāra vēl vairākām nozarēm būs jāpiemēro PVN apgrieztā jeb reversā  maksāšanas kārtība, proti, būvizstrādājumu piegādei (līdz šim tikai būvniecības pakalpojumiem),

Tas nozīmē, ka turpmāk visās minētajās darbības jomās, pretēji vispārīgajai PVN maksāšanas kārtībai, PVN par preču piegādi vai sniegto pakalpojumu valsts budžetā iemaksā preču vai pakalpojuma saņēmējs, kurš ir reģistrēts PVN maksātājs.

Apgrieztā jeb reversā PVN maksāšanas kārtība ir viens no efektīvākajiem ātrās reakcijas mehānismiem, lai cīnītos ar liela apjoma un pēkšņu PVN krāpniecību. Līdz šim Latvijā tā bija spēkā attiecībā uz kokrūpniecību (gan attiecībā uz kokmateriālu piegādēm, gan dažādiem pakalpojumiem, kas tiek saistībā ar kokmateriālu piegādi), metāllūžņu piegādēm un ar to saistītiem pakalpojumiem, būvniecības pakalpojumiem, atsevišķu elektronisko ierīču piegādēm un graudaugu nozari.

Šādas maksāšanas kārtības ieviešana uzlabo uzņēmējdarbības godīgas konkurences apstākļus, negodprātīgo nodokļu maksātāju darbības tiek ierobežotas, bet  nodokļu administrācija var koncentrēties uz PVN iekasēšanu galapatēriņa posmā.

Detalizētāka informācija par izmaiņām Pievienotās vērtības nodoklī pieejama VID informatīvajā materiālā. Plašāk par Pievienotās vērtības nodokli, tā aktuālajām likmēm, piemērošanu u.c. pieejama VID mājaslapā.

Lai uzzinātu par šīm un citām izmaiņām nodokļu reformas ietvaros, aicinām ikvienu privātpersonu vai uzņēmēju apmeklēt VID bezmaksas seminārus visā Latvijā, kas paredzēti līdz pat šī gada beigām. Tuvākie no tiem notiks jau 12.oktobrī Jēkabpilī un Daugavpilī. VID tīmekļa vietnē sadaļā “Aktualitātes/Notikumi” pieejama informācija par semināru norises vietām un laikiem, iespēja tiem pieteikties elektroniski, kā arī iepazīties ar semināru materiāliem.

Plašāka informācija par nodokļu reformu pieejama Finanšu ministrijas mājaslapā un Saeimas mājaslapā.

Informāciju sagatavoja:

Sabiedrisko attiecību daļa

Tālr. 67122668, 26351438, 67122670, 26558389      

Talejas iela 1, Rīga, LV-1978

www.vid.gov.lv

    


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas