Pirmdiena, 06. Februāris, 2023. Dace, Dārta, Dora

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

No 24.marta var pieteikt talkošanas vietas Lielajai talkai


No 24.marta var pieteikt talkošanas vietas Lielajai talkai2021.03.24 Komentāri (0) No 24.marta var pieteikt talkošanas vietas Lielajai talkai

Šogad ikgadējā Latvijas sakopšanas akcija Lielā Talka notiks 24. aprīlī no plkst. 9:00 līdz 15:00 vienlaicīgi visā Latvijā, taču jau no 24.marta talkotāji var sākt reģistrēt talkošanas vietas īpaši tam izveidotās kartēs. Ņemot vērā paaugstinātās drošības apstākļus un pašreiz noteikto sociālās distancēšanās aicinājumu, šogad talka tiek organizēta, lielāku uzsvaru liekot uz individuālo talkošanu, kas nozīmē arī vairāk individuālo talkas vietu pieteikumu.

Līdz ar to Lielā Talka aicina cilvēkus doties talkot šādi:

SOLO talkas: talkojiet vienatnē, pastaigājoties pa mežu vai gar jūru, sakopjot savas mājas apkārti.
DUO talkas: talkojiet divatā. Ja esat vienas mājsaimniecības pārstāvji”, tad talkojiet droši kopā, ja esat draugi vai paziņas, ievērojiet vismaz divu metru distanci.
ĢIMENES talkas: talkojiet visa ģimene kopā, bet ievērojiet, ka jums jābūt vienas mājsaimniecības pārstāvjiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Visi “solo” talkotāji jeb cilvēki, kuri plāno doties dabā un sakopt savu apkārtni individuāli, savu talkošanas vietu var atzīmēt Lielās Talkas mājas lapā Solo talkas kartē https://talkas.lv/liela-talka/solo-talkas/. Ja dodaties talkot “duo” talkas ietvaros (pa divi), “ģimenes talkā” (vienas mājsaimniecības ietvaros) vai talkojot citā formātā, atbilstoši tā brīža noteiktajiem ierobežojumiem, savu talkošanas vietu varat atzīmēt Lielas Talkas kartē https://talkas.lv/liela-talka/pieteikt-talku/.

 

Ja ārkārtējā situācija, kas šobrīd noteikta līdz 6.aprīlim, netiks pagarināta, tad talkošanas vietas var pieteikt arī kolektīvām talkām. Šajā gadījumā talkošanas vieta vispirms jāsaskaņo ar pašvaldības koordinatoru. Bauskas novada Lielās talkas koordinators ir Agita Eglinska, e-pasts: agita.eglinska@bauska.lv; tālrunis: 26370202. Pēc saskaņošanas ar koordinatoru, talkošanas vietu oficiāli reģistrē Lielās Talkas mājas lapā un piesaka savas Talkas Atbildīgo personu.

 

Talkas dienā talkotājiem būs nepieciešami atkritumu maisi. Maisus bez maksas būs iespējams saņemt 24. aprīlī ikvienā www.talkas.lv reģistrētajā talkas norises vietā pie talkas atbildīgā vai koordinatora.

 

Par Lielās Talkas atkritumu maisu savākšanu un izvešanu ir atbildīga pašvaldība. Piepildītos maisus jāatsāj TIKAI reģistrētajā talkas vietā un par to atrašanās vietu informē talkas Atbildīgo. Neskaidrību gadījumā zvani savas pašvaldības talkas koordinatoram.

 

Pirms piedalīties talkā, der izlasīt Instrukciju talciniekiem, kurā minēts, kur saņemt maisus, kā apģērbties, kur atstāt piepildītos maisus u.tml. Ja es lielās talkas atbildīgais vai lielās talkas kordinators, lūdzu, iepazīsties ar saviem pienākumiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Par Lielo talku: Lielā talka ir nevalstiska kustība Latvijā, kas kopš 2008. gada ne tikai katru gadu organizē talkas visā valstī, bet īsteno arī dažādus projektus sabiedrības izglītošanai vides aizsardzības jautājumos. Lielās talkas patrons ir Valsts prezidents, ierindojot Latviju starp pirmajām valstīm pasaulē, kur vides aktivitātēm ir valstisks atbalsts tik augstā līmenī. 2019. gada augustā patronāžu pārņēma jaunais Valsts prezidents Egils Levits. Par saviem zaļajiem darbiem rakstiet arī mums talkas@talkas.lv un projects@talkas.lv, vai arī dalieties ar tiem sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus: #LielaTalka2021 #Espiederunakotnei #sakopsavusetu

Ar informāciju par lielās talkas norisi ikviens interesents var iepazīties Lielās talkas interneta vietnē www.talkas.lv.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas