Ceturtdiena, 06. Maijs, 2021. Didzis, Gaidis

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

NĪN atlaide aizgādņiem un personu ar invaliditāti aprūpētājiem


NĪN atlaide aizgādņiem un personu ar invaliditāti aprūpētājiem 2016.03.01 Komentāri (0) NĪN atlaide aizgādņiem un personu ar invaliditāti aprūpētājiem

Bauskas novada pašvaldība plāno piešķirt nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi 50% apmērā aizgādņiem un personām, kuru aprūpē ir pilngadīgas nestrādājošas personas ar 1. un 2. grupas invaliditāti kopš bērnības.

Piemērot atlaidi ierosinājusi arī ģimeņu biedrība “Ābulis”, kurā ir cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem.

Jautājums skatīts novada domes sēdē. Deputāti atbalstīja ierosinātos grozījumus Bauskas novada domes 2013.gada 29.augusta saistošajos noteikumos Nr.12 „Par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumiem Bauskas novadā”.

Pēc Bauskas novada Bāriņtiesas datiem Bauskas novadā ir 40 aizgādņu, kas ar bāriņtiesas lēmumu iecelti par aizgādņiem saviem tuviniekiem, kuriem pilnībā vai daļēji ierobežota rīcībspēja.  

Savukārt Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras datiem Bauskas novadā valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu personām ar invaliditāti kopš bērnības saņem ap 180 personu. Tuvinieki, kuri aprūpē šīs personas ar invaliditāti, lielākoties paši strādāt nevar, bet iztiek no invalīdam piešķirtajiem sociālajiem pabalstiem vai saņem asistenta algu. 

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas