Ceturtdiena, 11. Augusts, 2022. Liega, Olga, Zigita, Zita

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Nacionālā veselības dienesta seminārā Bauskā strādā Zemgales reģiona pašvaldību pārstāvji


Nacionālā veselības dienesta seminārā Bauskā strādā Zemgales reģiona pašvaldību pārstāvji2018.12.05 Komentāri (0) Nacionālā veselības dienesta seminārā Bauskā strādā Zemgales reģiona pašvaldību pārstāvji

Trešdien, 5.decembrī, Bauskas slimnīcā notika Zemgales reģiona pašvaldību deleģēto pārstāvju Nacionālā veselības dienesta (NVD) seminārs, kurā tika pārrunāta situācija Zemgalē zobārstniecības un ģimenes ārstu sektorā. Uzrunājot semināra dalībniekus no Jaunjelgavas, Jelgavas, Jēkabpils, Ogres, Iecavas, Dobeles, Ikšķiles un Viesītes novadiem, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks, uzsvēra šīs tikšanās nozīmīgumu, lai uzlabotu situāciju ģimenes ārstu un zobārstu nozarēs. Priekšsēdētājs klātesošos aicināja uz sadarbību nākotnē, nebaidīties nākt uz Bauskas novada domi uz sarunām, lai diskutētu par svarīgo un aktuālo ģimenes ārstu un zobārstniecības sektoros.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bauskas novada Veselības veicināšanas koordinētāja Marta Augucēviča, semināra ievadā pašvaldību un NVD pārstāvjus iepazīstināja ar faktiem par Bauskas novadu, pastāstīja par veselības jomas aktualitātēm un notikumiem, informēja par ģimenes ārstu un speciālistu praksēm novadā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NVD Zemgales nodaļas vadītāja Daiga Vulfa neslēpa, ka Zemgales reģionā zobārstniecībā valda problēmas, īpaši Jelgavā un Jēkabpilī. Bauskā situācija ir labāka. Viņa uzskata, ka tikai uz pašvaldībām piederošām iestādēm var paļauties, lai tiktu nodrošināti pienācīgi bērnu zobārstniecības pakalpojumi. Valsts sektorā pakalpojuma cenas ir augušas. “Tendence ir sekojoša – bērnu apmeklējumu skaits krītas, jo liela daļa bērni, kuri iepriekš apmeklēja valsts apmaksātu zobārstu, pārgāja uz maksas pakalpojumu sniedzējiem. Tāpat, pēdējos gados, pieaug higiēnistu apmeklējumu skaits. Valts sektorā ir vairākas problēmas – jaunie speciālisti izmācās par valsts līdzekļiem, bet vēlāk aiziet strādāt privātajā sektorā vai dotas peļņā ārzemēs. Būtu jābūt regulai, kas nosaka – pēc mācībām jaunajam speciālistam valsts sektorā jānostrādā piecus gadus. Problēmas ir arī ar rindu kārtību – bērni tiek reģistrēti kopējā, pieaugušo rindā. Protams, akūtos gadījumos bērniem tiek dota priekšroka,” par situāciju zobārstniecības nozarē valstī sacīja D.Vulfa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pēc sarunām par zobārstniecību, semināra dalībnieki diskutēja par ģimenes ārstu praksi Bauskas novadā. Daiga Vulfa informēja, ka ar 1.janvāri darba līgums beigsies kādai ģimenes ārstei, kuras vietā varētu strādāt pretendente rindas kārtībā. Ja pretendente atteiks darbu, jauns ģimenes ārsts netiks pieņemts. Bauskā rezidentūrā ir trīs jaunie ģimenes ārsti, bet viņi darbu varēs uzsākt tikai pēc trijiem gadiem, kad noslēgsies mācības.

 

 Fakti:

  • Bērnu zobārstniecībai Zemgalē valsts finansējums salīdzinot ar pērno gadu pieaudzis par 60%;
  • Bauskas novadā 2017.gadā reģistrēti 10306 bērnu zobārsta apmeklējumi, šī gada 9 mēnešos – 7608;
  • Bauskas Mobilā zobārstniecības kabinetā šogad ārstēti 328 bērni;
  • vidējās izmaksas uz vienu apmeklējumu - 2016.gadā - 16 eiro, 2017. gadā - 18 eiro, 2018.gadā - 28 eiro;
  • Bauskā strādā 17 zobārsti;
  • uz vienu zobārstu 493 bērni;
  • 138 dienas – ir rindā gaidīšanas rekords kādā pašvaldībā.

 

Artūrs Dulbe,
Sabiedrisko attiecību speciālists


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas