Piektdiena, 27. Janvāris, 2023. Ildze, Ilze, Izolde

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Mūzikas mājā skan saksofona skaņas.


Mūzikas mājā skan saksofona skaņas. 2019.04.11 Komentāri (0) Mūzikas mājā skan saksofona skaņas.

9.aprīlī Upmalas ielā Bauskas MMS bija SAKSOFONA diena. Skolā viesojās šī instrumenta virtuozi – Rīgas Saksofonu kvartets un šī pūšamā instrumenta spēles apguvēji no Jelgavas 4.vidusskolas, Vecumnieku, Iecavas un Bauskas MMS, kā arī pedagogi no vairākām Zemgales reģiona mūzikas skolām.

 Pasākums notika projekta „Meistarklašu un koncertu cikls Latvijas mūzikas skolās „Nāc, muzicēsim kopā!”” ietvaros. Šī projekta izglītojošos mērķus mūziķi īstenoja visas dienas garumā. Dienas pirmajā pusē šīs muzikālās apvienības dalībnieki dāsni dalījās savas meistarības noslēpumos – izskanēja izglītojoša lekcija ar metodiskiem ieteikumiem saksofona spēlē, pēc tam katrs mūziķis atsevišķi strādāja meistarklasēs. Mūzikas skolu audzēkņi atskaņoja savus izvēlētos skaņdarbus, pēc tam uzklausīja speciālistu padomus. Grupas dibinātājs Artis Sīmanis spēlē alta saksofonu, un viņa vadītās nodarbības klausītāji vairāk pievērsās elpošanas vingrinājumu apguvei. Baiba Tilhena (baritona saksofons) runāja par bērnu uzmanības noturēšanu pūšamo instrumentu spēles nodarbībās. Katrīna Kivleniece (soprāna saksofons) un Ainars Šablovskis (tenora saksofons) sniedza gan praktiskus padomus, gan palīdzēja audzēkņiem konkrētu skaņdarbu apguvē un noslīpēšanā. Šo iespēju – mācīties no profesionāļiem – izmantoja gan viesi, gan arī lielākā daļa Bauskas MMS pūšaminstrumentu nodaļas audzēkņu un pedagogu. Daudz guva arī Bauskas MMS topošie saksofonisti, kas individuāli izglītojas pie pedagoga Jura Krūmmaļa un kopā spēlē divos ansambļos.

Vakarpusē skolas mājīgajā zālē pulcējās gan meistarklašu dalībnieki, gan skolas pedagogi, vecāki un Bauskas ļaudis, lai baudītu vienreizēju saksofona mūzikas koncertu. Uzzinājām, ka Rīgas Saksofonu kvartets izveidots pirms 27 gadiem, mūziķi koncertējuši vairāk nekā 30 valstīs. Saksofons ir gan klasiskajai, gan džeza mūzikai piemērots instruments, to dzirdējām arī šajā koncertā. To varētu raksturot ar viena no Rīgas Saksofonu kvarteta izpildītā skaņdarba nosaukumu - „Patchwork”- krāsaina sega no dažādiem auduma gabaliņiem. Koncerta pamataudumu veidoja Rīgas Saksofonu kvarteta uzstāšanās, bet spilgtus akcentus radīja mūzikas skolu audzēkņi, muzicējot gan individuāli, gan ansambļos. Kad mazie gabaliņi bija „izgriezti”, saksofonu skaņas saplūda vienā lielā spēlētāju kopkorī, kas ar trīs jaudīgiem skaņdarbiem noslēdza skaņām, zināšanām un iespaidiem bagāto dienu. Paldies viesiem par ideju, skaisto mūziku un mīlestību pret saksofona spēli!

Inga Briede

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas