Otrdiena, 18. Maijs, 2021. Ēriks, Inese, Inesis

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Mūžībā aizgājusi ilggadējā Bauskas Centrālās bibliotēkas vadītāja Baiba Tormane


Mūžībā aizgājusi ilggadējā Bauskas Centrālās bibliotēkas vadītāja Baiba Tormane2018.05.22 Komentāri (0) Mūžībā aizgājusi ilggadējā Bauskas Centrālās bibliotēkas vadītāja Baiba Tormane

BAIBA TORMANE

(1949.gada 5.decembrī – 2018.gada 21.maijā)

2018.gada 21.maijā pa Mūžības ceļu aizgājusi ilggadēja Bauskas Centrālās bibliotēkas direktore Baiba Tormane.

Baiba Tormane ar bibliotēku pasauli bija saistīta turpat 50 gadu. 1972.gada nogalē Baiba uzsāka savas darba gaitas Bauskas Bērnu bibliotēkā, kur nostrādāja līdz pat 1998.gadam, kad pārņēma Bauskas Centrālās bibliotēkas vadītājas pienākumu pildīšanu. 

Daudzo gadu garumā Baiba pašaizliedzīgi ir tiekusies pretī izcilībai bibliotēku jomā. Ar viņas nenovērtējamu ieguldījumu tapa arī Latvijā jaunā ideja par Biznesa bibliotēku - vietu, kur atbalstu uzņēmējdarbībai var saņemt jaunie uzņēmēji, vietu, kur augt jaunai uzņēmēju paaudzei. Ciešā sadarbībā ar izglītības iestādēm tika īstenoti Biznesa ideju konkursi skolēniem jau sākot ar sākumskolas vecumu. Baiba ticēja - iesācējs vai pieredzējis, skolnieks vai seniors, - biznesa idejai nav par agru vai vēlu, tāpēc līdz ar projekta attīstību bibliotēkai jāpiedāvā konkursus, seminārus, informatīvās stundas un individuālas konsultācijas, lai veicinātu ideju attīstību, pieredzes apmaiņu un savu ieceru nostiprināšanu biznesa ceļu apguvei. 

Baiba daudzu gadu garumā nenogurstoši sapņoja, ticēja un cīnījās par jaunas centrālās bibliotēkas būvniecību Bauskā. Ar viņas gādību sakārtotas visas Bauskas novada lauku bibliotēkas, tikai sapni par jauno bibliotēku Baibai neizdevās izsapņot līdz galam. 

2014.gada 18.novembra svētku sarīkojumā Baiba saņēma pašvaldības apbalvojumu „Goda raksts", 2015.gadā par nopelniem bibliotēku nozares darbā, lielo personīgo un profesionālo ieguldījumu bibliotēku tradicionālās lomas attīstībā, kultūras un zinātnes vērtību apkopošanā, saglabāšanā un popularizēšanā Baiba Tormane tika iecelta par Atzinības krusta virsnieci. 

Baiba bija cilvēks - enerģija, cilvēks dzīvesprieks un optimisms. Nav iespējams pastāstīt un uzskaitīt visu Baibas paveikto un līdz galam saprast un novērtēt viņas ieguldījumu bibliotēku nozares attīstībā Bauskas novadā, reģionā, Latvijā.

Vēl īsti neizprotot zaudējuma smagumu, Bauskas novada pašvaldība izsaka visdziļāko līdzjūtību Bauskas Centrālās bibliotēkas vadītājas un Bauskas jaunās biblitēkas sapņa īstenotājas, Baibas Tormanes tuviniekiem, viņu mūžībā pavadot. Neko jau vairs nevar darīt, cilvēka starp mums vairs nav, bet Baibas sapņi un viņas ideju turpinājums dzīvos mūsu darbos un, ar viņas svētību no debesīm, mēs ticam Baibas sapņa par jaunu Bauskas Centrālo bibliotēku īstenošanai.

 

Mans ceļš ir galā.

Ne sevi žēlojot es gāju.

Es domāju par jums.

Mans ceļš bij svētīts-

Ar labām domām, cilvēkiem un vārdiem

Es augstu zvaigznēs raudzījos un cerēju.

Es ļoti cerēju, bet nepaspēju.

Lai paliek ceriņi pilnziedā un domas iesāktās

Tās vēlu jums-ejiet, turpiniet un dariet.

A.Nora

Interviju ar Baibu Tormani var izlasīt Bauskas novada pašvaldības informatīvā izdevuma „Bauskas Novada Vēstis" 2014.gada novembra numurā

Atvadīšanās no Baibas Tormanes sestdien, 26.maijā plkst.14.00 Bauskas Svētā Gara Evaņģēliski luteriskā baznīcā.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas