Ceturtdiena, 30. Marts, 2023. Ilgmārs, Nanija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Mūsas ciemata iedzīvotājiem atvērta bibliotēka jaunās telpās


Mūsas ciemata iedzīvotājiem atvērta bibliotēka jaunās telpās2015.11.13 Mūsas ciemata iedzīvotājiem atvērta bibliotēka jaunās telpās

Ceraukstes pagasta Mūsas ciematā pozitīvā gaisotnē, skanot dziesmām un pateicības vārdiem, atklāja bibliotēkas jaunās telpas.

Pie ieejas svinīgi sarkano lentu pārgrieza Bauskas novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Alvis Feldmanis un bibliotēkas vadītāja Ruta Dubinska. Ejot iekšā, Bauskas Centrālās bibliotēkas vadītāja Baiba Tormane viesus uzrunāja ar vārdiem: “Laipni lūgti jaunajā Gaismas pilī Mūsas ciematā!”

Vietējā iedzīvotāja Ausma Kireile stāsta, ka ciematā dzīvo vairāk kā 40 gadu un bibliotēka ir neatņemama viņas un daudzu citu ciemata iedzīvotāju ikdiena. “Te ir dvēseļu nams, jo pie Rutas var atnākt izsūdzēt bēdas, dalīties priekos, dienas aizvadīt tematiskās pēcpusdienās. Kā viena grāmata izlasīta, tā nāku pēc nākamās. Bibliotekāre pazīst katru lasītāju, iepriekš jau sameklē lasāmvielu. Bija cilvēki, kuriem iepriekš bija grūti apmeklēt bibliotēku, tāpēc tagad esam priecīgi par uzlabojumiem,” stāsta A. Kireile.

Iepriekš bibliotēka bija izvieto bērnudārza “Mūsa” otrajā stāvā kopā ar doktorātu. Lai to apmeklētu, bija jākāpj pa nepiemērotām ugunsdzēsības kāpnēm. Tagad jaunās telpas rastas bērnudārza bijušajā saimniecības ēkā. Tas ļāvis grāmatu krātuvi izvietot gandrīz divreiz plašākās telpās.

“Bibliotēka tagad būs piemērota visiem ciemata iedzīvotājiem – lieliem un maziem, seniem un jauniem – bez liekas šķēršļu joslas pārvarēšanas,” teic bibliotēkas vadītāja R. Dubinska.

B. Tormane stāsta: “Bieži dari un dari lietas, bet viss kā pret sienu. Kad visi ir uz viena “viļņa”, tad notiek kā pasakā.” Viņa individuāli uzteica katru palīgu, bez kura nebūtu iespējams realizēt šo ideju. Īpaši sarūpētus sveicienus saņēma Bauskas novada domes administrācijas vadība, Attīstības, Saimnieciskās, Izglītības un Iepirkumu nodaļas, Būvvalde, bibliotēkas pārstāvji, Ceraukstes pagasta pārvalde, Mūsas ciemata iedzīvotāji un pārējie, kas palīdzēja ar darbiem, idejām un domām.

“Patīkami ir šie Jurģi,” spriež A. Feldmanis. Viņš uzteic Ceraukstes pagasta pārvaldi par sadarbību ikdienā. “Vairākas reizes te braucām, bija dažādas idejas, bet, manuprāt, realizējies ir vislabākais variants. Lai telpas saglabājas skaistas un siltas, lai bibliotēkai tagad vairāk apmeklētāju,” novēl priekšsēdētāja vietnieks.

Izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare spriež, ka bērnudārza “Mūsa” otrā stāva telpas, kur līdz šim atradās bibliotēka un doktorāts, varētu izremontēt un izveidot vietu jaunai bērnudārza grupiņai. “Pirmkārt, tas būtu ieguvums vietējiem “Mūsas” ciemata iedzīvotājiem, jo ir jārūpējas, lai pirmskolas izglītības iestāde atrodas maksimāli tuvu dzīvesvietai. Otrkārt, ciemats atrodas netālu no pilsētas, infrastruktūra ir laba, te ir skaista vide, jo nav pie pašas šosejas. Kopā ar bērniem uz šejieni var nākt ar kājām,” vīziju ieskicē M. Bauvare.  

 

Zane Gorškova
Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 


Citas ziņas