Pirmdiena, 30. Janvāris, 2023. Pārsla, Tīna, Valentīna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Mūsā un Mēmelē notiek ūdensaugu izpļaušanas darbi


Mūsā un Mēmelē notiek ūdensaugu izpļaušanas darbi2020.07.29 Komentāri (0) Mūsā un Mēmelē notiek ūdensaugu izpļaušanas darbi

Pagājušās nedēļas nogalē Bauskas novada pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Īslīces ūdens” darbinieki uzsāka Mūsas un Mēmeles upju ūdensaugu izpļaušanas darbus.

 

Upēs pļaušanas darbi notiks vairākās vietās – Mūsā pie Bauskas stadiona, Gailīšu pagasta peldvietās un dažos posmos no gājēju tilta līdz Pamūšai. Mēmelē ūdensaugi tiks izpļauti pie gājēju tiltiņa peldvietas. Tāpat tiks izpļauti arī laivu ceļi Mēmelē un Mūsā, kā arī pļaušanas darbi notiks Mežotnē pie pils.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Izpļautie ūdensaugi upju krastos tiek savesti kaudzēs. Ūdensaugiem izžūstot, tos no upju krastiem izvedīs Bauskas novada pašvaldības kapitālsabiedrība SIA “Vides serviss”.

 

Pļaušanas darbus plānots veikt līdz septembra beigām. Pļaušanas ātrumu ietekmē straume un zāļu blīvums. Tāpat laiku aizņem arī pļāvēja nomaiņa uz zāļu savācējkausu.

 

Pļaušanas darbiem šogad atvelēti 10 000 EUR bez PVN.

 

Tuvākā nākotnē ir iecere izmēģināt dūņu savācēju. Pēc izmēģinājumiem vērtēs šāda upes tīrīšanas veida efektivitāti un ieviešanu Bauskas novadā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artūrs Dulbe,
sabiedrisko attiecību speciālists


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas