Pirmdiena, 06. Februāris, 2023. Dace, Dārta, Dora

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Ministru prezidents tiekas ar deputātiem un uzņēmējiem


Ministru prezidents tiekas ar deputātiem un uzņēmējiem2016.07.08 Komentāri (0) Ministru prezidents tiekas ar deputātiem un uzņēmējiem

Ministru prezidents Māris Kučinskis 8.jūlijā ieradās reģionālajā vizītē Bauskas novadā. Rīta pusē M.Kučinskis Bauskas rātsnamā tikās ar pašvaldības vadību, deputātiem un uzņēmējiem.

Ministru prezidents tika iepazīstināts ar mūsu novada vizītkarti. Attīstības nodaļas projektu vadītāja Ieva Šomina pastāstīja par galvenajām attīstības tendencēm, lielākajiem projektiem, kas īstenoti gan  piesaistot Eiropas struktūrfondu līdzekļus, gan pašvaldībai ieguldot sava budžeta līdzekļus.

Kā lielākie projekti perspektīvā tika akcentēti sporta halles būvniecība, bibliotēkas celtniecība un Bauskas novadam un pilsētai tik ļoti vajadzīgā Bauskas apvedceļa izbūve.

Īpašā prezentācijā – argumentēti paskaidrojot apvedceļa nepieciešamību, par tranzīttransporta radītajām problēmām ministru prezidentam un klātesošajiem stāstīja domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks. Ministru prezidents atzina, ka šāda nepieciešamība jāapsver kontekstā ar Rail Baltic. R.Ābelnieks sacīja, ka Baukas apvedceļa izbūve valstī ir 14.prioritāte, kas nozīmē, ka līdz darbu sākumam gaidāms vēl krietns laika sprīdis.

Ministru prezidents pastāstīja par valstī aktuālākajiem pašreiz risināmajiem jautājumiem, kā pirmo nosaucot veselības sistēmas sakārtošanu, savukārt tautsaimniecībā kā pirmā tika minēta nodokļu sistēmas inventarizācija, piesaistot ārzemju speciālistus.

Bauskas Centrālās bibliotēkas direktore Baiba Tormane informēja par jaunas bibliotēkas ēkas nepieciešamību, jo esošās telpas ir nepiemērotas pieejamības ziņā, kā arī telpu tehniskais stāvoklis nav piemērots esošo funkciju veikšanai. Ministru prezidents atzinīgi novērtēja jau paveikto ceļā uz jaunas bibliotēkas ēkas celtniecību, atzīstot, ka „jāķer izdevība un iespēja”, kad tiks izsludinātas programmas, kurā varētu saņemt daļēju finansējumu no struktūrfondiem.

Savas darbības jomu interesējošus jautājumus bija iespēja uzdot arī uzaicinātajiem uzņēmējiem, kas labprāt izmantoja šo iespēju.

Vairāki jautājumi ministru prezidentam tika uzdoti par izglītības sistēmas optimizāciju. M.Kučinskis atzina, ka saimnieciski un kvalitatīvi izdevīgāk un pareizāk ir veidot skolas ar pietiekamu audzēkņu skaitu un diemžēl mazās lauku skoliņas tiks slēgtas un izglītojamajiem tiks nodrošināts transports uz lielajām skolām.

Andra Matuļenko, sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas