Pirmdiena, 06. Februāris, 2023. Dace, Dārta, Dora

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Meteņdienu Vecumniekos sagaidīs un svinēs ar vērienu un konkursu


Meteņdienu Vecumniekos sagaidīs un svinēs ar vērienu un konkursu2023.01.19 Komentāri (0) Meteņdienu Vecumniekos sagaidīs un svinēs ar vērienu un konkursu

Tuvojoties pavasarim, Vecumniekos 11.februārī, tiks svinēts tradicionālais kultūras pasākums - “Meteņdiena Vecumniekos”.

Meteņi ir viduspunkts starp Ziemassvētkiem un Lieldienām jeb ziemas un pavasara saulgriežiem, kas iezīmē ziemas beigas un pavasara tuvošanos, tāpēc šos svētkus var dēvēt arī par pavasara gaidīšanas brīdi.

Meteņdienas notikumu programma Vecumniekos sāksies agri no rīta, kad no plkst. 7.00 pirkt un pārdot gribētāji piedalīsies Meteņdienas tirgū, kurā no plkst. 10:00 dziedot un dejojot ar jautrām izdarībām rosīsies maskotie tēli. Nostiprinot seno tradīciju, plkst. 13:00 krāšņi caur Vecumniekiem vīsies Zemgales budēļu un citu maskoto tēlu gājiens līdz Jaunajam ezeram. No plkst. 13.30 tradicionālās Meteņdienas izdarības norisināsies pie Jaunā ezera kopā ar Bārbeles folkloras kopu “Tīrums” Iritas Vimbas vadībā. Par meteņu aktivitātēm rūpēsies arī Vecumnieku apvienības pārvaldes kultūras darbinieki un amatierkolektīvu dalībnieki. Neizpaliks arī „Meteņa mīziens”, ugunsbumbas dedzināšana, budēļu spēkošanās un gardā Vecmuižas putra. Dienas noslēgumā, no plkst.18.00, Vecumnieku tautas namā norisināsies danču vakars.

 

Pavasara gaidīšana ar Meteņu svinībām ir ne tikai izklaide, bet arī senās tradīcijas izzināšana un nostiprināšana, tādēļ, aicinām ikvienu piedalīties pasākuma norisēs. Lai uzzinātu vairāk par Meteņiem, Bārbeles folkloras kopa TĪRUMS (vadītāja Irita Vimba), aicina uz kopīgu vakarēšanu “METEŅDIENU GAIDĪDAMI” 27.janvārī plkst. 18.00 Vecumnieku tautas namā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vēl viena no Meteņdienas neatņemamām sastāvdaļām ir rudzi. Šai labībai Meteņdienas tradīcijās ir īpaša loma. Rudzus izmanto galvas maskas izgatavošanā Zemgales budēļa tēlam, kura atdzimšana saistās ar Vecumnieku novadu, tādēļ atkārtoti izsludinām radošo darbu konkursu „RUDZU SPĒKS”.

Konkursa “Rudzu spēks” mērķis ir veicināt izpratni par senajām latviešu tradīcijām, tādējādi iesaistoties arī šo tradīciju saglabāšanā.

Ieskatam iesakām izmantot īsfilmu “Rudzu spēks”, kuru atradīsiet www.youtube.com.

Dodot iespēju radoši izpaust savus talantus, izmantojot vizuālās izteiksmes līdzekļus, konkursa dalībnieki aicināti attēlot rudzus kā Meteņdienas simbolu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkursā var piedalīties gan profesionāli mākslinieki, gan topošie mākslinieki. Darbus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs nozares speciālisti. Katrā vecuma grupā: (7 – 10 gadi; 11 – 15 gadi; 16 – 18 gadi; vecāki par 19 gadiem.) tiks apbalvoti 1., 2., 3. vietas ieguvēji un piešķirti ATZINĪBAS raksti. Katras vecuma grupas labāko darbu autori saņems piemiņas balvas. Absolūtajā vērtējumā 1.-3. vietas ieguvēji saņems NAUDAS balvas (1.vieta –200 EUR; 2.vieta – 150 EUR; 3.vieta – 100 EUR).

Konkursa dalībnieku pieteikumus lūdzam aizpildīt un nosūtīt uz epastu: vecumniekutn@vecumnieki.lv līdz 20.maijam. Konkursa darbi iesniedzami līdz 20.maijam plkst. 16:00 Vecumnieku tautas namā Rīgas ielā 5, Vecumniekos, Bauskas novadā, LV-3933, bet datorgrafikas darbi iesniedzami sūtot tos uz e-pasta adresi: vecumniekutn@vecumnieki.lv.

Pieteikuma veidlapa un konkursa nolikums: ŠEIT


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas