Svētdiena, 05. Februāris, 2023. Agate, Selga, Silga, Sinilga

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Mēmeles ielas pārbūves darbus plānots pabeigt nākamā gada pirmajā pusē


Mēmeles ielas pārbūves darbus plānots pabeigt nākamā gada pirmajā pusē2020.11.02 Komentāri (0) Mēmeles ielas pārbūves darbus plānots pabeigt nākamā gada pirmajā pusē

Mēmeles ielas projekta pārbūves procesam visa gada garumā seko līdzi gan Codes, Vecsaules pagastu, gan Bauskas pilsētas iedzīvotāji, kas posmu izmanto nokļūšanai Bauskā vai kā pastaigu maršrutu.  Ielas izbūve bija iespējama, jo uzņēmēji ir apņēmušies radīt jaunas darbavietas. Projektā plānotie rezultāti- teritoriju attīstība 2,31 ha platībā, 22 jaunu darbavietu izveide, 681 600,00 euro privāto investīciju piesaiste. 

Teritorija ilgstoši bija degradēta un tās sakārtošana ir gaidīta vairāk nekā trīsdesmit gadus.  SIA „BM-projekts“ izstrādātajā projektā ir ietverta arī vides sakārtošana un labiekārtošana. Izbūvējot kvalitatīvu virsūdeņu atvadīšanas sistēmu, tiek novērsta piesārņotu ūdeņu nokļūšana Mēmelē. Iepriekš bija saglabājušies atsevišķi lietus atvades elementi, kas laika gaitā nolietojušies, aizsērējuši un vairs nepildīja savas funkcijas.

Satiksmes neaizsargātie dalībnieki gājēji un velobraucēji varēs izmantot ielas labajā pusē izbūvēto apvienoto gājēju un veloceļu 2,5 m platumā, kas atdalīts no brauktuves ar betona apmali. Vides pieejamībai visā ietves garumā iebūvēta taktilā bruģa vadlīnija 0.3m platumā. Ielas kreisajā pusē tiek veidotas gājēju ietves. Braucēju ērtībām iela kļūs izbraucama abos virzienos, tajā būs izbūvētas vairākas autostāvvietas un vēsturiskais ielas apgaismojums visā ielas garumā, respektējot Bauskas vecpilsētas tuvumu.

Kopš 2008.gada Bauskas pilsētā tika plānots Mēmeles ielas apļveida krustojums ar vietējo autoceļu V1005, arī šis satiksmes mezgls uzlabo satiksmes drošību, rotācijas apļa diametrs ir 40,60 m.

Projekta īstenošana uzsākta 2019.gada 11.decembrī, pēc Līguma parakstīšanas ar Centrālo finanšu un līguma aģentūru. Ielas pārbūvi veic SIA „VIA”, pēc SIA „BM- projekti” izstrādātā būvprojekta, uzraudzības darbus objektā nodrošina SIA „BaltLine Globe”. Šogad darbi objektā tiks veikti līdz 46 nedēļai, lai pēc tehnoloģiskās pauzes 2021.gada pavasarī pabeigtu virsmas izbūvi, ielas marķēšanu un atlikušos darbus koka konstrukciju izbūvē.
Ilze Tijone
attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja
Foto:
Ilze Tijone


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas