Ceturtdiena, 08. Decembris, 2022. Gunārs, Gunis, Vladimirs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Mēmeles iela iemirdzēsies svētku gaismās


Mēmeles iela iemirdzēsies svētku gaismās2021.12.21 Komentāri (0) Mēmeles iela iemirdzēsies svētku gaismās

Ar gaismas spēļu priekšnesumu 29. un 30. decembra vakarā no plkst. 16.00 līdz 21.00 Bauskas novada iedzīvotājus un viesus uz svētku pastaigu gaidīs atjaunotā Mēmeles iela.

Vizuālas projekcijas rotās VAS „Latvijas autoceļu uzturētājs” ēku, dažādi gaismu risinājumi pavadīs gājējus līdz atjaunotajam Mēmeles gājēju tiltiņam. Pastaigu aicinām baudīt, atbalstot vietējos uzņēmējus, līdzi ņemot siltos dzērienus no tuvējām kafejnīcām: „Aveņi”, „Taverna” un „Mūza”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mēmeles ielas atjaunošana - investīcijas uzņēmējdarbības veicināšanai

Oktobrī satiksme abos virzienos Mēmeles ielā tika atjaunota pilnībā. Projektā paveikto var baudīt gan autobraucēji, gan gājēji un velobraucēji.

 

Gadu desmitiem Mēmeles ielas brauktuve bija sabrukusi un transportlīdzekļu kustība pa to notika tikai vienā virzienā. Pašvaldība rada iespēju piesaistīt Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļus un piešķīra arī budžeta līdzfinansējumu degradētās teritorijas atjaunošanai. Tika īstenots projekts „Teritorijas revitalizācija Bauskas pilsētas Ziemeļu aglomerācijā”. Revitalizācija – nozīmē sena apbūves kompleksa funkcionālu aktivizēšanu, ko veic, to pielāgojot jaunai sabiedriskai funkcijai.

 

Būtisks projekta īstenošanas un līdzekļu piešķīruma nosacījums bija ne tikai ielas pārbūve un vides sakārtošana, bet arī sadarbība ar vietējiem uzņēmējiem, kuri, šī projekta īstenošanas rezultātā, varēs paaugstināt ražošanas kapacitāti un veidot jaunas darba vietas Bauskas novada iedzīvotājiem. Kopumā paredzēts, ka līdz 2023.gada nogalei tiks izveidotas 22 jaunas darba vietas.

 

Mēmeles ielas sākumā darbojas vairāki uzņēmumi, kas investē savos uzņēmumos, radot arī jaunas darba vietas. Uzņēmuma SIA „HQ Chipper Parts” valdes priekšsēdētājs Andris Melbārdis atzina, ka ir gandarīts par uzņēmējdarbības apkārtējās vides pārvērtībām un uzlabojumiem. Kā projekta partneris viņš līdz 2023.gada beigām apņēmies izveidot 12 jaunas darba vietas. „Pašreiz investējam iekārtās un noliktajā termiņā savu saistību daļu izpildīsim”.  HQ Chipper Parts ir inovatīvs uzņēmums metālapstrādes nozarē.

 

Pilsētas Ziemeļu aglomerācijā atrodas arī uzņēmums SIA „Gastex”, SIA „KG Serviss”, SIA „VI un KA”, kas līdz 2023.gada beigām varētu izveidot jaunas darba vietas.

 

Projekta vadītāja Bauskas novada administrācijas Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone skaidro, ka, uzsākot ielas projektēšanu, liela vērība tika veltīta ne tikai ielas un inženierkomunikāciju atjaunošanai, bet arī apkārtējās vides sakārtošanai un piemērošanai iedzīvotāju vajadzībām. Ielas pārbūve tika veikta kompleksi, ņemot vērā Bauskas vecpilsētas tuvumu, Bauskas pilsētas upju ainavas un zaļās infrastruktūras tematisko plānojumu un, respektējot zaļās, zilās un pelēkās infrastruktūras mijiedarbību.

 

Atjaunota iela, izbūvēta promenāde

Mēmeles iela ir stratēģiski nozīmīga tranzītiela, autoceļa Bauska-Aizkraukle posms, kas pārbūvēts 1473 metru garumā. Ielas sākumā izveidots apļveida krustojums. Projektā plānotie darbi tika uzsākti 2019.gada 11.decembrī. Divu gadu darba rezultātā uzlabota satiksmes drošība, veikta ielas pārbūve, izbūvējot melno segumu, atrisinot ūdens atvadi no brauktuves klātnes un nodrošinot ceļa segas ilgizturību. Atbilstoši būvnoteikumiem nodrošināta vides pieejamība. Būtiski, ka Mēmeles ielas rekonstrukcijas projektā pielietota cita kanalizācijas aku izbūves tehnoloģija brauktuves daļā.

 

Ielas garumā izveidoti stāvvietu paplašinājumi, tai skaitā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Ielas labajā pusē, atbilstoši projektēšanas uzdevumam, izbūvēts apvienotais gājēju un veloceliņš, kas no brauktuves atdalīts ar betona apmali un dabīgā akmens bruģa saliņu.

 

Visā apvienotā gājēju ceļa garumā, izbūvēta taktilā bruģa vadlīnija, projekta teritorijā veikta ielas apgaismojuma izbūve, izbūvēta lietus ūdens kanalizācija, izbūvētas un pārceltas pazemes komunikācijas, kanalizācijas tīkli, uzstādīti satiksmes organizācijas tehniskie līdzekļi, atjaunota zaļā zona, nostiprinātas nogāzes, atsevišķām no tām, lai nodrošinātu noturību pret izskalojumiem, veikts nostiprinājums, atrisinot virsūdeņu novadīšanu.

 

Domājot par gājēju drošību, apļveida krustojumā  ir izbūvētas pamanāmas un izgaismotas gājēju pārejas. Vietām iestādīti koki, kas kalpos kā skaņas barjera ielas radītajiem trokšņiem. Uzstādītas ceļa zīmes un uzkrāsots ielas horizontālais apzīmējums. Garantijas laiks rekonstruētajai ielai ir pieci gadi.

 

Projekta vadītāja I.Tijone atzīst, ka būvdarbu veicējs SIA „VIA”, pilnībā iekļāvies plānoto darbu grafikā, arī sadarbība kopumā bijusi ļoti veiksmīga.

 

Būvuzņēmēja pārstāvis SIA „VIA” ražošanas direktors Mārtiņš Miķelsons par darbu gaitu un rezultātu saka: „No būvniecības viedokļa var sacīt, ka būvobjekts nebija vienkāršs. Nereti līdzās vecajām inženierkomunikācijām bija jāizbūvē jaunas. Ne vienmēr pārslēgšanās no vecajām uz jaunajām komunikācijām noritēja kā plānots. Esam šo procesu izgājuši kopā: pasūtītājs, būvnieks un pilsētas iedzīvotāji”. M.Miķelsons atzīst, ka šis uzņēmuma līdzšinējam apjomam ir vidēji liels objekts, jo lielākais pasūtījumu veicējs ir uzņēmums VSIA „Latvijas Valsts ceļi”. Mēmeles iela ir īpaša ar promenādes izbūvi. „Rezultāts ir oriģināls vēsturisks piesitiens – gaismekļi un ietvju izvietojums Mēmeles krastā, kas paver skatu uz vecpilsētu upes otrā pusē. Un vēl  - ir labi padarīta darba sajūta”, secināja M.Miķelsons.

 

Uzlabojumi devuši ielai otro elpu

Projekta vadītāja I.Tijone ir gandarīta par paveikto, jo šī gadiem panīkusī iela un krastmala guvusi otro elpu, jo izbūvētā promenāde – celiņi, atpūtas vietas piesaista arvien vairāk gājēju un pastaigu cienītājus, kas izvēlas šo ielas posmu ģimenes pastaigām.

 

Savu vērtējumu vides uzlabojumiem sniedz baušķenieks, jaunais tētis Andis: „Atjaunotā Mēmeles iela ir izbūvēta ļoti kvalitatīvi. Pārvietoties pa ielu ar ratiņiem nav nekādu problēmu – ietvju nobrauktuves ir lēzenas, savienojumu vietas nolīdzinātas un nevienā vietā nav grūtību vai neērtību, pārvietojoties ar bērnu ratiņiem pa šo ielu. Esam priecīgi, ka Bauskā ir par vienu kvalitatīvu un arī skaistu pastaigu vietu vairāk. Priecē arī tas, ka zemākā līmeņa pastaigu taciņa ir nobērta ar smalkām šķembām. Arī tur var droši pastaigāties ar ratiņiem, skriet vai braukt ar velosipēdu.”

 

Mēmeles krasta jaunie vaibsti nākotnē noteikti piesaistīs arī tūristus. Īstenotais projekts ir ilgtermiņa ieguldījums pilsētas attīstībā.

 

Informācija par projektu:
Projekta nosaukums: Teritorijas revitalizācija Bauskas pilsētas Ziemeļu aglomerācijā
Projekta numurs: 5.6.2.0/19/I/004
Projekta programma/SAM: SAM: 5.6.2.specifiskais atbalsta mērķis „Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām’”
Projekta budžets: 3 081 266.25 EUR
Projekta budžeta sadalījums: ERAF finansējums 969 063.64 EUR, valsts budžeta dotācija 424 374.94 EUR, pašvaldības līdzfinansējums 1 301 485.52 EUR un projekta neattiecināmie izdevumi 386 342.15 EUR

Projekta mērķis:
Projekta mērķis ir revitalizēt degradētās teritorijas Bauskas ziemeļu daļā, lai veicinātu investoru piesaisti, nodrošinātu uzņēmējdarbības aktivizēšanos.Projektā plānotie rezultāti: degradētās teritorijas attīstība 2.31 ha apjomā, izveidotas 22 jaunas darbavietas un ieguldītas EUR 681 600,00 privātās investīcijas.
Arhitekts/Projektētājs: SIA „BM- projekti”,
Būvnieks: SIA „VIA”, 
Būvuzraudzība: SIA „Balt Line Globe”

 

Vairāk par projektu: ŠEIT.

 

Andra Matuļenko,
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas