Piektdiena, 02. Decembris, 2022. Meta, Sniedze

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Mednieki izglīto Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēnus par medībām


Mednieki izglīto Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēnus par medībām2016.10.11 Komentāri (0) Mednieki izglīto Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēnus par medībām

   

Mednieku biedrība “Irši”, realizējot projektu konkursā “Mēs savam novada” izvirzītos mērķus, 2016.gara 29. septembrī rīkoja izglītojošu semināru Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkņiem.

Seminārā tika stāstīts, kā tiek veidota un realizēta medību saimniecības ilgtermiņa attīstības stratēģija biedrībā, Vecsaules pagastā un Bauskas novadā, kāpēc medības ir nepieciešamība, nevis izprieca.  

Uz tikšanos ar medniekiem ieradās ieinteresētie vecāko klašu audzēkņi. Medmednieku biedrības valdes priekššedētājs Aigars Staradubcevs iepazīstināja audzēkņus ar medību norises procesiem, medību veidiem, tradīcijām un mednieku pienākumiem, pastāstīja, kā biedrība praktiski iesaistītās meža dzīvnieku piebarošanā, Āfrikas cūku mēra izplatības un meža dzīvnieku postījumu gadījumu ierobežošanā. Semināra apmeklētāiem bija iepēja apskatīt arī daļu no medībās iegūtajām trofejām.

Diskusijā audzēkņi izrādīja interesi par medībām un medību šaušanas sporta veidiem. Tikšanās beigās audzēkņi pieteicās praktisko šaušanas iemaņu apgūšanai ar medību ieroci sporta kluba “Bauskas Zemgaļi” šautuvē. Neskatoties uz sliktajiem laika apstākļiem, mednieku biedrības “Irši” rīkotajā pasākumā 7. oktobrī ieradās 12 ģimnāzijas audzēkņi. Audzēķņiem bija iespēja iepazīt medību ieročus un izmēģināt roku šaušanā pa lidojošu mērķi. Ar savu šaušanas pieredzi padalījās Rio olimpisko spēļu dalībnieks Dainis Upelnieks. Jaunie šāvēji pārsteidza pasākuma rīkotājus ar savu sniegumu un zināsanām.

Pasākuma nobeigumā dalībnieki tika uzaicināti piedalīties biedrības rīkotajās aktivitātēs, protams, ar rakstisku vecāku atļauju.

Mednieku biedrība “Irši” Valdes loceklis
Aldis Kapkalns

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas