Otrdiena, 07. Februāris, 2023. Nelda, Ričards, Rihards, Rišards

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Maryte Collard /Lietuva/ tekstilmozaīkas darbu izstāde


Maryte Collard /Lietuva/ tekstilmozaīkas darbu izstāde2019.07.03 Komentāri (0) Maryte Collard /Lietuva/ tekstilmozaīkas darbu izstāde

Marīte Collard: „Visu mūžu esmu gribējusi pieskarties skaistumam, darbos izteikt savas domas un pārdzīvojumus. 1997. gadā apskatot tekstilmozaīkas (stepēta audekla darinājumi) darbu izstādi, sapratu, ka tas ir tas, kas mani saista visvairāk.
Pirmās manas tekstilmozaīkas bija tradicionālas, bet es jutu, ka tas ir tikai sākums kaut kam interesantam. Daudz zināšanu par šo tehniku ieguvu 2002 gadā, dzīvojot ASV. Tur ir radīta vesela industrija, kas piedāvā iespēju iegādāties tekstilmozaīkas izgatavošanai nepieciešamos materiālus - audumus, krāsas, darba rīkus. Mani Amerikā veidotie darbi bija tradicionāli - apguvu tehniku un audumus.
2013.gadā, atgriezusies Lietuvā, sāku vairāk eksperimentēt. Lai arī man ļoti patīk tradicionālas lietuviešu nebalināta lina tekstilijas, taču tomēr vairāk mani saista spilgtās krāsas. Tāpēc es pati krāsoju audumus.

Iedvesmojos, vērojot apkārtējo vidi, īpaši dabu - puķes, kokus, lapas, akmeņus, ūdeni. Taču mani darinājumi neatspoguļo reālo pasauli, tajos akcentētas dabā novērotas līnijas, formas, krāsas, cenšoties noķert kustību. Tie ir abstrakti Tagad jau labi pārvaldu dažādas šūšanas tehnikas un tas man dod radošu brīvību.
Esmu Latvijas Tekstilmozaīkas biedrības biedre, Amerikas Tekstilmozaīkas biedrības biedre un SAQA – starptautiskās tekstilmozaīkas mākslas biedrības biedre.
Mana darbi ir eksponēti izstādēs Latvijā, Somijā, Vācijā, Francijā, Lielbritānijā, Itālijā, Kanādā, ASV, Ķīnā, Krievijā. Daļa no tiem ir iekļauta starptautiskās kolekcijās: „Brīnišķīgās vīna krāsas”, „Pretestības pavedieni”, „Betons un zālājs”, „Plaši horizonti I”, „Plaši horizonti II”, „Ražots Eiropā I”, „Ražots Eiropā II”, „Ceļojums uz Pasaules malu”. 
P.S. Pasākuma laikā tiks fotografēts.
Būsiet laipni gaidīti!"

.

 

 


 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas