Otrdiena, 21. Marts, 2023. Benedikts, Dzelme, Una, Unigunde, Benedikta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Marionešu darbnīca BAUSKAS PILĪ


Marionešu darbnīca BAUSKAS PILĪ2016.04.02 Komentāri (0) Marionešu darbnīca BAUSKAS PILĪ

Bauskas pils muzejā 2.aprīlī plkst. 14:00, senā dzīvesveida skolas pasākuma „Marionetes” ietvaros, apmeklētājiem būs iespēja kopā ar mākslinieci Veltu Emīliju Platupi darboties radošajās darbnīcās, kļūstot par leļļu meistariem, stāstniekiem un scenogrāfiem. 

Marionešu lelles zelta laikmetu piedzīvoja viduslaikos un renesansē, taču sākotnējā vēsture meklējama daudz senākā pagātnē, kad marionetes kalpoja par īpašu reliģisku rituālu sastāvdaļu senajā Āzijā, Ēģiptē un Grieķijā. Pirmās rakstiskās liecības par marionetēm ir saglabājušās Hērodota un Ksenofona darbos (5.g.s. p.m.ē). Viduslaikos marionetes izmantotas, lai parādītu cilvēkiem doktrīnas būtību. Pamazām marionešu teātris ieguva humoristisku pieskaņu un kļuva par populāru ielu mākslinieku darbarīku. 
Kā skaidro māksliniece “Īstās lelles dzīvo tieši uz robežlīnijas starp mākslas un burvestību pasauli. Tā kā mana radošā izpēte balansē mākslas un mistikas sastapšanās zonā, ir tikai dabiski, ka mani interesē un aizrauj lelles. Gleznas dažubrīd apnīk, jo ir plakanas. Skulptūras dažreiz apnīk, jo tās nekustas un pat stāsti dažreiz apnīk, jo tos ir slinkums lasīt. Tad pāri paliek lelles – krāsainas kā gleznas, taustāmas un apmīļojamas kā skulptūras, gandrīz dzīvas būtnes, tās pašas liek rasties jauniem stāstiem.”

Velta Emīlija Platupe ieguvusi maģistra grādu mūsdienu mākslā "Ecole Supérieure d’Arts & Médias de Caen/Cherbourg" Francijā un maģistra grādu glezniecībā Latvijas Mākslas akadēmijā. Papildinājusi zināšanas Mākslas akadēmijas keramikas nodaļas maģistratūrā. Izstādēs piedalās kopš bērnības.

 

Biļetes cena: 3 €


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas