Ceturtdiena, 01. Decembris, 2022. Arnolds, Emanuels

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Māksla, spēles, danči un tehnika Bauskas Bērnu un jauniešu centrā


Māksla, spēles, danči un tehnika Bauskas Bērnu un jauniešu centrā2019.02.26 Komentāri (0) Māksla, spēles, danči un tehnika Bauskas Bērnu un jauniešu centrā

Ikgadējā bērnu mākslas konkursa „Lidice 2019” organizatori Čehijā sadarbībā ar UNESCO šogad izvēlējušies tēmu “Ķīmija”,  jo aprit 150 gadi kopš izveidota D.Mendeļejeva Ķīmisko elementu periodiskā tabula.  21.februārī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā  Rīgā notika šī konkursa Latvijas kārtas laureātu apbalvošana. Bauskas Bērnu un jauniešu centra kolektīvs ir lepns par mūsu Gleznošanas studijas audzēkņa Roberta Olivera Blauduma panākumiem. Viņa zīmējums “Zinātne” ir to 211 darbu vidū, kuri februāra beigās ceļos uz Čehijas pilsētu Lidici. Kopā ar mammu viņi piedalījās apbalvošanas ceremonijā, ar interesi izpētīja arī jauno un mūsdienīgo LU Dabaszinātņu centru. Konkursam tika iesūtīti 943 darbi no 54 Latvijas novadiem un pilsētām.

 

 

Gleznošanas studijas dalībnieces Laura Sigalova un Arta Vītuma Jaunzema ar saviem darbiem “Jautrais vilnis” un “Laiva vētrā” šomēnes piedalījās XVIII Starptautiskajā vizuālās mākslas konkursā “Es dzīvoju pie jūras”, kura apakštēma bija vētra kā dabas stihija, kā kustība, kā varens spēks.

 

Bauskas Bērnu un jauniešu centrā ikdienā daudz uzmanības veltām dabas tēmām. Februārī vizuālās mākslas un amatniecības pulciņos tika pētīti Latvijas ikgadējie dabas simboli: dzīvnieki, kukaiņi, putni, augi. Dabas speciālisti izraugās dažādas sugas, lai iegūtu vairāk informācijas sugas izpētei, veiktu īpašus pasākumus tās aizsardzībai, rosinātu diskusijas par Latvijas dabai nozīmīgu sugu saglabāšanu, to attiecībām ar cilvēkiem un citiem aspektiem. Aplūkojot fotogrāfijas, skolēni izvēlējās savos mākslas darbos atveidot gan šā, gan iepriekšējo gadu nominētos simbolus. Rokdarbu studijā “Kamolītis” skolotājas Ilzes Krieviņas vadībā pievērsās augu pētīšanai, filcēšanas tehnikā  atainojot mazo zvaguli, silpurenes, meža vizbuli u.c. Latvijas Botāniķu biedrības nominētos augus.  Keramikas darbnīcas dalībnieki, sekojot skolotājas Laimas Oborunes norādījumiem, mālā veiksmīgi atveidojuši ne tikai aļņa figūras, bet arī vilkus, lāčus, vāveres, purva bruņurupučus. Ar dzīvniekiem vākus dekorējuši Ievas Bronko - Pastores vadītās Ādas plastikas darbnīcas audzēkņi. Dzīvniekus pētījuši arī brīvā laika klubiņa “Apķērīgie ziķeri” dalībnieki skolotājas Madaras Purviņas vadībā. Modernajā amatniecībā kopā ar skolotāju Maiju Lauriņu – Rimicāni ir tapuši Latvijas Entomoloģijas biedrības izraudzītie dažādie kukaiņi iespaidīgā palielinājumā. Gleznošanas studijā skolotājas Mārītes Šulces vadībā ir attēloti Latvijas Ornitoloģijas biedrības izvēlētie Gada putni. Jaunajiem māksliniekiem labāk patīk iepriekšējo gadu krāšņie putni, kā zaļā vārna, pupuķis, meža pūce, dzeltenā cielava, bet šī gada putns - mežirbe - liekoties tik necils un pelēks… Ar mākslas izstādi “Gada astes, spārni, spalvas ” pievēršam uzmanību norisēm un daudzveidībai Latvijas dabā.

 

Dejotājiem februāris bijis aktīvs mēnesis. 8.februārī deju kopas “Mēmelīte” Esteres grupa Ogrē piedalījās jaunrades deju konkursā “Mēs un deja” ar tās vadītājas Ligitas Irbītes veidoto horeogrāfiju dejai “Turku pupa”. Pasākumā tika demonstrētas 38 jaunrades dejas. “Turku pupa” bija vienpadsmit apbalvoto skaitā un tiks iekļauta jaunrades deju krājumā 2020.gadā, kas būs labs papildinājums Latvijas deju kolektīvu repertuāram.

 

22.februārī Bauskas Bērnu un jauniešu centra deju kopas “Mēmelīte” Martas grupa satikās ar citiem dejotājiem  no Alūksnes, Jelgavas, Saldus, Rīgas, Lubānas, Lutriņiem, Ikšķiles, Ilūkstes Blīdenes pamatskolā pasākumā “Spēlēju un dancoju”, kur notika jautras un saliedējošas sporta aktivitātes un radošās darbnīcas, kurās tika gatavotas dāvaniņas kādam citam izlozes gaitā izvēlētam deju kolektīvam. Mūsējo laba vēlējumus  saņēma Lutriņu pamatskolas deju kopa “Smaidiņi”.  Lielkoncertā Blīdenes Kultūras namā tika izdejotas visu Latvijas vēsturisko novadu dejas.

 

Rīgas Motormuzejā 19.februārī risinājās kārtējās Latvijas skolēnu trases automodelistu sacensības "Bauskas – Rīgas – Jelgavas aplis". Mačos piedalījās Bauskas Bērnu un jauniešu centra seši aktīvākie un uzņēmīgākie puiši. Skolotājs Agris Kiršteins uzslavē Tomu Dzelzkalēju, kurš iesācēju klasē 32 dalībnieku konkurencē ļoti spraigā cīņā ieguva 5.vietu, kas ir vērā ņemams sasniegums. Markuss Jākobsons G12 klasē ieguva 3.vietu, sezonas vicelīderis Ralfs Romanovs – 5.vietu. Atbilstoši sagatavotajai tehnikai un savām spējām startēja Daniels Junkurēns, Artūrs Grantiņš, Matīss Čakšs.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tā kā piedalīties valsts sacensībās iespēja ir tikai nelielai daļai no vairāk kā 20 pulciņa audzēkņiem, tad 13.martā risināsies visu jauno Bauskas automodelistu amatu dienu kausa izcīņa. Aicinām vecākus un citus līdzjutējus nākt uz šo turnīru, vērot un  uzmundrināt par savējos!

 

Skolēnu brīvdienu nedēļā no 11.- 15.martam Bauskas Bērnu un jauniešu centrā rīkojam amatu dienas ar plašu nodarbību piedāvājumu. Aicinām visus darboties gribošos piedalīties  stikla apstrādes un “Erica Synts” skaņas moduļu meistarklasēs, apmeklēt “Prātnieku laboratorijas” interaktīvās nodarbības, ielūkoties ādas plastikas, keramikas darbnīcu ikdienā un iepazīt citas interešu izglītības jomas. Konkrētas nodarbības un laiki tiks publicēti mājas lapā www.bauskasbjc.lv, Bauskas BJC facebook kontā, kā arī zvaniet mums, t.nr.63924006!

Priecīgs Tu nāc, darboties sāc!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Benita Svareniece,
Bauskas BJC direktore


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas