Pirmdiena, 16. Maijs, 2022. Edijs, Edvīns

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Mainoties Ministru kabineta noteikumiem piešķir papildu finansējumu būvprojekta detalizācijai par Bauskas Centrālās bibliotēkas būvniecību


Mainoties Ministru kabineta noteikumiem piešķir papildu finansējumu būvprojekta detalizācijai par Bauskas Centrālās bibliotēkas būvniecību2018.08.10 Komentāri (0) Mainoties Ministru kabineta noteikumiem piešķir papildu finansējumu būvprojekta detalizācijai par Bauskas Centrālās bibliotēkas būvniecību

Bauskas novada pašvaldība ilgstoši ir meklējusi iespēju piesaistīt Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu jaunas Centrālās bibliotēkas būvniecībai.  Līdzko pašvaldība saņēma informāciju par plānoto ES Emisiju kvotu izsolīšanas instrumenta finansēto konkursu, pašvaldība uzsāka sagatavošanās darbus noslēdzot līgumu ar SIA “LVCT” par izstrādātā būvprojekta “Bauskas Centrālā bibliotēka Baznīcas ielā 17, Bauskā, Bauskas novadā” (turpmāk – būvprojekts) detalizāciju. Būvprojekta detalizācijas projektēšanas uzdevums tika izstrādāts balstoties uz 2016.gada Emisiju kvotu izsolīšanas instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa nosacījumiem un kvalitātes vērtēšanas kritēriju rādītājiem.

 

 

Projektētājam bija definēts uzdevums, ka pēc projekta pabeigšanas, sasniedzamais energoefektivitātes rādītājs apkurei nepārsniegs 30 kWh/m2 gadā.

 

Iepazīstoties ar jauno MK noteikumu projektu, Bauskas novada pašvaldība konstatēja, ka noteiktie energoefektivitātes rādītāji un kvalitātes vērtēšanas kritēriji ir būtiski augstāki, kā iepriekš noteiktie. Lai pretendētu uz iespēju saņemt ES līdzfinansējumu Bauskas Centrālās bibliotēkas būvniecībai un kvalificētos atklātā konkursa prasībām, pusgada garumā pašvaldība ir cīnījusies par savu interešu aizstāvību: ir notikusi intensīva komunikācija ar atbildīgajām valsts institūcijām un ministrijām.

 

Diemžēl, bet pašvaldības aicinājumi un iesniegtie priekšlikumi par izmaiņām konkursa noteikumos netika ņemti vērā. 2018.gada 24.jūlijā ir stājušies spēkā MK noteikumi Nr. 418 „Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana, attīstot enerģētiski pašpietiekamu ēku būvniecību” nolikums”, kur noteikts, ka sasniedzamajam energoefektivitātes rādītājam konkursā iesniedzamajam būvprojektam jābūt ne vairāk kā 25 kWh/m2 gadā.

 

Lai kvalificētos Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansēto projektu atklātā konkursa prasībām, Bauskas novada domes ārkārtas sēdē 2018.gada 9.augustā deputāti atbalstīja papildu 60 500 EUR (ar pievienotās vērtības nodokli) finansējuma piešķiršanu Bauskas Centrālās bibliotēkas papildus būvprojekta detalizācijai.

 

Pašvaldība šo finanšu instrumentu saredz kā vienīgo iespējamo risinājumu jaunas Bauskas Centrālās bibliotēkas būvniecībai un kritiskās situācijas risinājumam.

 

Jau iepriekš ziņots, ka esošās Bauskas novada Centrālās bibliotēkas telpas pašlaik ir kritiskā stāvoklī un nav piemērotas bibliotēkas pakalpojuma sniegšanai.

 

Bauskas Centrālā bibliotēka no 1945.gada atrodas Bauskas Kultūras centra 3.stāvā. Telpas ir šauras un ievērojamai daļai iedzīvotāju bibliotēkas pakalpojumi nav pieejami: cilvēkiem ar kustību traucējumiem, gados veciem cilvēkiem, māmiņām ar maziem bērniem u.c. Šī iemesla dēļ, Bauskas Bērnu bibliotēka atrodas nomātās telpās citviet pilsētā. Bauskas Centrālā bibliotēka veic ne tikai Bauskas novada Centrālās bibliotēkas funkcijas, bet arī reģiona galvenās bibliotēkas funkcijas Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadu pašvaldību bibliotēkām.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas