Pirmdiena, 06. Februāris, 2023. Dace, Dārta, Dora

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Mācību process klātienē bērnudārzos un 1.


Mācību process klātienē bērnudārzos un 1. - 4.klašu skolēniem2020.11.25 Komentāri (0) Mācību process klātienē bērnudārzos un 1. - 4.klašu skolēniem

Otrdien, 2020. gada 1.decembrī, valdība nolēma līdz 2021. gada 11. janvārim pagarināt ārkārtējo situāciju. Stingrāki drošības pasākumi tiek ieviesti arī izglītības jomā. No 7.decembra klātienē mācību process drīkst notikt tikai bērnudārzos un 1.-4. klasēs. 

Saglabājas jau līdzšinējais noteikums par 3 kvadrātmetru platības nodrošināšanu skolā vienam skolēnam. No 3. decembra, pirmsskolas izglītības iestādēs strādājošajiem visu laiku jānēsā maskas, bet pēc ziemas brīvlaika, tātad, no 4. janvāra, skolās maskas jānēsā visiem - gan skolēniem, gan skolotājiem gan stundu laikā, gan ārpus mācību procesa norises.

Augstākās izglītības, profesionālās izglītības un pieaugušo profesionālās tālākizglītības un neformālās izglītības process drīkst notikt tikai attālināti. Savukārt praktiskās iemaņas, kuras nav iespējams apgūt attālināti, klātienē var apgūt tikai individuāli – viens pasniedzējs ar vienu audzēkni.

Interešu izglītības praktiskās daļas var notikt klātienē tikai individuāli. Klātienē nav atļauti koru un pūšaminstrumentu kolektīvu mēģinājumi.

Sportā no 3. decembra klātienē telpās sporta treniņi drīkst notikt tikai Latvijas pieaugušo izlases, Olimpiskās vienības un Paraolimpiskās vienības sportistu un komandu sporta spēļu starptautisko un augstāko līgu komandu pilngadīgu profesionālo sportistu (profesionāļi, kuriem nodarbošanās ar sportu ir pamatdarbs) treniņi.

Pārējie sporta treniņi telpās drīkst notikt tikai individuāli vai divatā ar treneri, savukārt grupu treniņi līdz 10 cilvēkiem drīkst notikt tikai ārpus telpām. Jāņem vērā, ka teltis vai citas pagaidu būves, ja tām ir sienas, arī tiek uztvertas kā iekštelpas, taču apjumti laukumi bez sienām tiek uzskatīti par ārtelpām.

Avots: Izglītības un zinātnes ministrija https://www.izm.gov.lv/ 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas