Sestdiena, 10. Decembris, 2022. Guna, Judīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Līvu laukumā var apskatīt Mūsas tilta fotogrāfijas


Līvu laukumā var apskatīt Mūsas tilta fotogrāfijas2015.03.09 Komentāri (0) Līvu laukumā var apskatīt Mūsas tilta fotogrāfijas

Vēl tikai nedaudz vairāk kā nedēļa palikusi līdz 19.martā uzzināsim konkursa „Latvijas būvniecības gada balva 2014" laureātus. Jau stāstījām, ka Bauskas novada pašvaldība konkursā piedalās ar diviem objektiem - rekonstruēto Mūsas tiltu un Bauskas pili. Viena no šī gada konkursa aktivitātēm ir  izstāde, kura no 5.marta aplūkojama Rīgas vecpilsētas sirdī - Līvu laukumā. Izstādes stendā iekļauti objekti, kuri iekļuva konkursa II kārtā. Līvu laukumā ir skatāmas arī fotogrāfijas no Mūsas tilts rekonstrukcijas procesa. Diemžēl stendā neredzam Bauskas pili, ko organizētāji skaidroja ar atbilstošu fotogrāfiju trūkumu, taču kā tilts pār Mūsu, tā pils iekļuva konkursa II kārtā. 

Latvijas valsts mēroga konkursam „Latvijas Būvniecības Gada balva 2014” līdz 2015. gada 31.janvārim tika kvalificēti 55 pieteikumi ēkām, inženierbūvēm un publiskās ārtelpas objektiem, kas nodoti ekspluatācijā 2014. gada laikā visā Latvijā un atbilda nolikumā izvirzīto kritēriju kopumam. Otrajā kārtā žūrija izvirzīja 40 objektus 9 nominācijās, no kuriem tiks izvirzīti laureāti – pirmo trīs godalgoto vietu ieguvēji. Divi objekti iegūs „Grand Prix 2014” ārpus nomināciju ietvariem.

Konkursa misija ir popularizēt labas būvniecības praksi, kas apvienota ar estētisku un harmonisku arhitektūru. Konkursa rezultāti būs precīza ziņa sabiedrībai par to, kādi objekti atbilst konkursa izvirzītajai devīzei - droša, inovatīva un kvalitatīva būvniecība. Viens no konkursa nolikuma punktiem paredzēja būvkonstrukciju projektēšanas aprēķinu atskaites iesniegšanu, kuru izvērtēja žūrijas projektēšanas eksperti.

Konkursam „Latvijas Būvniecības Gada balva 2014” iesniegto pieteikumu skaits kontekstā ar citiem ēkām un būvēm domātiem konkursiem ir lielākais pēdējo gadu laikā. Neraugoties uz nolikumā ietvertajām sarežģītajām prasībām, arhitekti, būvnieki, pasūtītāji tās atzinuši par pamatotām.

Konkursu organizē profesionālie izdevumi „Latvijas Būvniecība” un „Latvijas Architektūra”, patroni – VARAM, RDĪD, VKPAI, konkursa devīze – „Drošība, inovācija, kvalitāte”.

 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas