Piektdiena, 30. Septembris, 2022. Elma, Elna, Menarda

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Lietuvieši meklē iespējas sadarbībai pārrobežu projektu īstenošanā


Lietuvieši meklē iespējas sadarbībai pārrobežu projektu īstenošanā2019.07.05 Komentāri (0) Lietuvieši meklē iespējas sadarbībai pārrobežu projektu īstenošanā

Šā gada 4.jūlijā Bauskas novadā uz tikšanos ar domes vadību no Lietuvas bija ieradies Kelmes rajona mērs Vaclovas Andrulis un Stratēģiskās plānošanas un investīciju departamenta galvenā speciāliste Asta Vaitkeviciute. Sarunā ar pašvaldības vadību un administrācijas speciālistiem, Andrulis norādīja, ka šīs vizītes mērķis ir iepazīties ar Bauskas novada pieredzi Eiropas Savienības strukturālo un investīciju fondu apguvē un pārrunāt iespējamo sadarbību dažādu Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmu īstenošanā.

Klātesošie pašvaldību pārstāvji apmainījās ar viedokļiem par līdzšinējo pieredzi Interreg projektu īstenošanā, kā arī šobrīd realizētajiem projektiem gan Bauskas novadā, gan Kelmes rajonā. Lietuvas viesi ar lepnumu stāstīja par paveikto saistībā ar ēku siltināšanu. Šajā jomā Kelmes rajons ir viens no vadošajiem rajoniem visas Lietuvas mērogā. No kopējā daudzdzīvokļu māju fonda 70% ir nosiltinātas ēkas.

Tikšanās laikā tika atrasta virkne saskares punktu, kas turpmāk varētu ieinteresēt abas pašvaldības sadarboties ciešāk. Kā viens no iespējamiem pārrobežu projektiem tika minēta speciāli aprīkota rotaļu laukuma izveide bērniem ar īpašām vajadzībām, kas kalpotu kā tilts bērnu integrēšanai sabiedrībā.

Vizītes noslēgumā Kelmes rajona mērs Vaclovas Andrulis un Bauskas novada priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks parakstīja apņemšanos par iespējamo sadarbību pārrobežu projektu ietvaros un devās klātienē iepazīt Bauskā īstenotos projektus, proti, Dambja ielas atpūtas laukumu, Sporta laukumu, baseinu un citus.

Inga Pinne,
sabiedrisko attiecību speciāliste
Foto: I.Pinne, L.Baha


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas