Svētdiena, 05. Februāris, 2023. Agate, Selga, Silga, Sinilga

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Lietuvas valsts svētkus ieskandina starptautiskā mūzikas skolu koncertā “Cauri laikiem”


Lietuvas valsts svētkus ieskandina starptautiskā mūzikas skolu koncertā “Cauri laikiem”2018.02.19 Komentāri (0) Lietuvas valsts svētkus ieskandina starptautiskā mūzikas skolu koncertā “Cauri laikiem”

Kā Lietuvas valsts svētku ieskaņas pasākums Bauskas pilī izskanēja starptautiskais mūzikas skolu sadarbības koncerts "Cauri laikiem".

Ļaudis, kas bija nolēmuši mērot ceļu līdz Bauskas pilij, varēja baudīt skaistu dažādu laikmetu mūziku un novērtēt emocionālu tās izpildījumu. Par to bija parūpējušies trīs mūzikas skolu audzēkņi un pedagogi no Biržiem, Kedaines un Bauskas.

Šis muzikālais notikums bija turpinājums draudzībai ar Biržu mūziķiem, un jauns sākums sadarbībai ar lielo Kedaines mūzikas skolas kolektīvu. Katrā tādā tikšanās reizē ir interesanti atrast ko jaunu, nebijušu. Protams, ka vienojošais visu šo mūzikas skolu darbā ir vēlme un prasme sniegt saviem audzēkņiem profesionālas mūzikas zināšanas, izkopt muzicētprasmi, paplašināt viņu redzesloku un krāt muzikālo un emocionālo pieredzi. Gan Kedaines Mūzikas skolas direktore Rūta Kutraite, gan Biržu Mūzikas skolas direktores vietniece Ramute Petronīte, gan Bauskas Mūzikas skolas direktore Anita Velmunska var lepoties ar savu vadīto skolu talantīgiem audzēkņiem un profesionāliem pedagogiem. To apliecināja arī šis koncerts.

Bauskas klausītājiem bija aizraujoši klausīties, kā skan instrumenti, kuru spēli apgūst lietuviešu bērni. Sajūsmu izraisīja lietuviešu tautas instruments – skrāpis (liet. skrabalai), ko virtuozi pārvaldīja Elze Kaziokonīte no Kedaines. Arī tubas un trombona spēli Bauskā nenākas dzirdēt bieži. Skatītājus ar virtuozu un izjustu akordeona spēli aizkustināja Povilas Neliupšis, Kedaiņu Mūzikas skolas pārstāvis (īpaši ar Petri Makkonena skaņdarbu „Like Swans”). Lietuviešu topošie mūziķi demonstrēja lielisku saspēli dažādos ansambļos – duetos un trio. Koncertmeistara atbildīgo uzdevumu vairākos lietuviešu priekšnesumos veica klavieru klases audzēknes. Bauskas Mūzikas skolu koncertā pārstāvēja topošās vijolnieces Līga Vaivare un Ance Ūdre (ped.A.Avotiņa), akordeonists Emīls Upenieks (ped.A.Rušmane), flautas kl. audzēkne Klēra Kuļikauska (ped. L.Meždreija). Viņu izpildītie skaņdarbi bija muzikāli daudzveidīgi un, gatavojoties dažādiem konkursiem, rūpīgi noslīpēti. Baušķenieku koncertmeistares bija Evija Bonāte un Laura Tamane. Daudzi koncerta apmeklētāji pauda neviltotu prieku par iespēju piektdienas vakaru piepildīt ar tik daudzveidīgu mūziku.

Pirms koncerta Kedaines Mūzikas skolas delegācija apmeklēja Bauskas Mūzikas un mākslas skolu, iepazinās ar profesionālās ievirzes izglītības aktualitātēm Latvijas mūzikas skolās, kā arī  uzslavēja  skolas un pašvaldības  veikumu  materiāltehniskās  bāzes papildināšanā un izteica   komplimentus  par skolas estētisko noformējumu un radošo gaisotni.

Starptautiskā sadarbība ir pārtapusi ciešā draudzībā, jo katra koncerta vai radoša pasākuma pēdējie akordi ir jaunas sadarbības sākums. Jau marta sākumā Bauskas jaunie mūziķi un mākslinieki dosies uz Biržiem, lai muzicētu Biržu pilī.

Bauskas Mūzikas un mākslas skolas bibliotekāre Inga Briede


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas