Pirmdiena, 06. Februāris, 2023. Dace, Dārta, Dora

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Liepājas teātris ar izrādi «Vilki» viesosies Bauskā


Liepājas teātris ar izrādi «Vilki» viesosies Bauskā2023.01.23 Komentāri (0) Liepājas teātris ar izrādi «Vilki» viesosies Bauskā

9. martā plkst. 18:00 Bauskas Kultūras centrā viesosies Liepājas teātris, piedāvājot skatītājiem noskatīties izrādi „Vilki” Toma Treiņa režijā. Lugu īpaši Liepājas teātrim sarakstījusi dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce, kura par darbu tika nominēta arī „Spēlmaņu nakts” balvai kategorijā „Gada jaundarbs dramaturģijā”.

„Vilki” ir stāsts par ģimeni, kurai, saskaroties ar neplānotiem sarežģījumiem, nākas dziļi un patiesi izvērtēt savstarpējās attiecības, skarot  arvien dziļākas tēmas, kuras vienmēr tikušas noklusētas un nekad nav risinātas. Stāstā spilgti atklājas, ka iekšējās bailes mīt arī pat ļoti vīrišķīgos varoņos, un reizēm tieši šīs bailes un izmisīgā vēlme dzīvot labāk traucē ieraudzīt patieso situāciju.

 

 

„“Vilki” ir par to ļoti sarežģīto un nekādi neizsmeļamo, un gana traģikomisko vecāku - bērnu attiecību būšanu, kurai katrs no mums iet cauri diendienā. Tās ir attiecības, kuras ilgst mūža garumā, lai kādiem līkločiem tām nebūtu jāiziet cauri; tās ir attiecības, kurās nereti sakrājas tik daudz nepateiktā, ka vairs nav skaidrs, kā ar otru runāt; tās ir attiecības, kurās ik pa brīdim pamani pats sevi otrā. “Vilki” ir par tēva un divu dēlu satikšanos kādā ļoti piņķerīgā situācijā, kuru atrisināt var tikai tad, ja tiek pateikts sen aizmirstais “es tevi mīlu”. Domāju, ka luga un izrāde daļai skatītāju var būt motivācija šos vārdus pateikt, bet daļai tā būs iespēja tos sadzirdēt pastarpināti no lugas varoņiem, un abējādi būs vērtīgi, jo vilks tomēr pēc savas būtības ir bara dzīvnieks,” par lugu saka R. Bugavičute-Pēce.

 

Teātrī gadījumi, kad luga tapusi, iedvesmojoties no aktieriem, nemaz nav tik bieži, bet šis ir šāds gadījums, jo tieši šie 3 paaudžu aktieri, kuri piedalīsies izrādē - Edgars Pujāts, Sandis Pēcis un Artūrs Irbe - kalpojuši par iedvesmas avotu dramaturģei, strādājot pie lugas. 

 

Izrādei tapt palīdzējis arī scenogrāfs Kristaps Kramiņš, kostīmu māksliniece Marta Mielava un gaismu mākslinieks Klāvs Gūtmanis.

 

Biļetes uz izrādi iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā, kā arī elektroniski www.bilesuparadize.lv

 

Vairāk informācija:
Liepājas teātra literārā padomniece
zanda.borga@liepajasteatris.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas