Otrdiena, 21. Marts, 2023. Benedikts, Dzelme, Una, Unigunde, Benedikta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Lielgabarīta atkritumu savākšanas akcija – sadzīves atkritumu kalni pilsētā vairāku dienu garumā


Lielgabarīta atkritumu savākšanas akcija – sadzīves atkritumu kalni pilsētā vairāku dienu garumā2018.04.24 Komentāri (0) Lielgabarīta atkritumu savākšanas akcija – sadzīves atkritumu kalni pilsētā vairāku dienu garumā

SIA “Vides serviss” un Bauskas novada pašvaldība jau 15. gadu pēc kārtas baušķeniekiem un novada iedzīvotājiem piedāvāja iespēju bez maksas atbrīvoties no lielgabarīta atkritumiem. Akcija ik gadu tiek organizēta ar labiem nodomiem – rosināt Bauskas novada iedzīvotājus sakopt savus īpašumus, kā arī veicināt atkritumu šķirošanu un atvieglot iespēju iedzīvotājiem bez maksas nodot lielgabarīta un videi kaitīgos atkritumus, nepieļaujot to nonākšanu apkārtējā vidē.

“Vides serviss” un Bauskas novada pašvaldība atzinīgi novērtē iedzīvotāju centienus sakopt savus īpašumus un apkārtējo vidi, taču nākas atzīt, ka jau kārtējo reizi akcijas nosacījumi tika pārkāpti – iedzīvotāji to izmantoja kā iespēju atbrīvoties no jebkādiem atkritumiem, par kuru nodošanu ikdienā ir jāmaksā. Arī šogad akcijas laikā savākšanas punktos lielā daudzumā atvests un novietots liels apjoms sīku sadzīves atkritumu, gružu, kuri nav klasificējami kā lielgabarīta, otrreizēji pārstrādājami vai videi bīstami atkritumi. Tāpat tika izmestas arī automašīnu riepas. Īpaši lielā daudzumā tika nodoti logu stikli – lai gan tos bija atļauts nodot akcijas laikā, tomēr vairumā gadījumu stikli bija ar visiem rāmjiem, kas apgrūtināja to savākšanu, jo stikli no rāmjiem bija jāizņem.

Paldies tiem iedzīvotājiem, kuri ievēroja akcijas noteikumus!

Arī šogad “Vides serviss” darbinieki vāca atkritumus vēl vairākas dienas pēc akcijas, jo atkritumi noteiktajos punktos tika vesti vēl svētdien un pirmdien. Pirmdienas rīta atkritumu kaudzes krājās ne tikai pie Saules dārza un garāžām “Dzirkstele”, bet arī citās vietās pilsētā.

Akcijas rezultāti vēl tiek apkopoti, jo atkritumus turpina savākt (aut. piezīme: raksta tapšanas laikā 23.04. vēl tika vākti atkritumi no dažām akcijas savākšanas vietām), bet jau tagad paredzams, ka to savāktais apjoms būs lielāks nekā iepriekšējā gadā.

Savākto atkritumu daudzums sestdien, 21. aprīlī Bauskas pilsētā – ap 400 m3 (vairāk nekā 50 lielie būvgružu konteineri!). Vairāk nekā puse no tiem sastādīja jaukta tipa atkritumi, kurus nav iespējams sašķirot pa frakcijām, tātad tie klasificējami kā sadzīves atkritumi. Salīdzinājumam – Bauskas pilsētā mēnesī tiek izvesti ap 900 m3 sadzīves atkritumu.

Atgādinām, ka jebkura veida otrreizējai pārstrādei nododamos atkritumus (stikls, PET pudeles, kartons, makulatūra u.c.), videi bīstamos atkritumus (akumulatori, baterijas, eļļas filtri, dienasgaismas lampas) un elektropreces var bez maksas nodot “Vides servisa” dalīto atkritumu savākšanas laukumā Bauskā, Biržu ielā 8b, katru darba dienu no plkst. 8 līdz 17. Aicinām izmantot šķirošanas konteinerus, kas atrodas pilsētā. Drīzumā pilsētā tiks izvietoti arī zvanveida konteineri stikla savākšanai.

Sagatavoja

Aiva Avota-Zalstere, 
SIA “Vides serviss” sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas