Trešdiena, 08. Februāris, 2023. Aldona, Česlavs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Lepojamies ar mūsu radošo kolektīvu veikumu


Lepojamies ar mūsu radošo kolektīvu veikumu2014.07.21 Komentāri (0) Lepojamies ar mūsu radošo kolektīvu veikumu

Pateicoties Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas statusam, ievērojamu pasākumu un kultūras notikumu šovasar Latvijā netrūkst. Laikā, kad šis izdevums aizsniegs lasītājus, gada lielākie deju un dziesmu pasākumi – deju uzvedums „Lec, saulīte!” un 8. Pasaules koru olimpiāde – jau būs aizvadīti. Taču vērienīgo pasākumu norisē iesaistīto cilvēku – skatītāju, dalībnieku un organizatoru – prieks par piedzīvoto un gandarījums par paveikto tik ātri nepagaisīs.
Saulgriežos par maģisku Jāņu kalnu pārvērtās Mežaparka Lielā estrāde, kad vairāki tūkstoši Latvijas labāko dejotāju tur izdejoja šīs vasaras iespaidīgāko deju uzvedumu „Lec, saulīte!”. Deju uzvedums, vairāk nekā divu tūkstošu Latvijas labāko dejotāju izpildījumā, atklāja Līgo nakts svinēšanas tradīcijas un rituālus, attēlojot to no mūsdienu cilvēka skatpunkta. Labāko dejotāju rindās pelnīti uzstājās divi Bauskas novada deju kolektīvi – Tautas deju ansamblis „Jandāls” Tamāras Ļisovcovas un vidējās paaudzes deju kolektīvs „Līdums” Aivas Skalderes vadībā.
Savukārt no 9. līdz 19.jūlijam Latviju pieskandināja 8. Pasaules koru olimpiādes dalībnieku, kopumā 27 000 dziedātāju, 73 valstu un 460 koru pārstāvju balsis. Pasaules koru olimpiāde, kas tiek rīkota kopš 2000.gada un notiek reizi divos gados, ir lielākais starptautiskais kormūzikas festivāls. Olimpiādes mērķis ir apvienot korus draudzīgā sacensībā neatkarīgi no tautības, rases un izpildītā mūzikas stila.
13. jūlija vakarā, noslēdzot Pasaules koru olimpiādes pirmo daļu, Mežaparka Lielajā estrādē 10 tūkstošiem Latvijas koru dziedātāju līdzās stājās aptuveni 5000 dziedātāju no visas pasaules, saplūstot apvienotā pasaules korī. Bauskas novadu šeit pārstāvēja septiņi kori: jauktais koris „Mežotne” (diriģente Mārīte Jonkus), sieviešu koris „Skalve” (diriģente Ingrīda Zemļinska), jauktais koris „Kamarde” (diriģents Jānis Rotšteins), jauktais koris „Dzīle” (diriģents Jānis Āboliņš), jauktais koris „Mēmele” (diriģents Einārs Redbergs), jauktais koris „Grenctāle” (diriģents Vitolds Rijnieks) un jauktais koris “Četri vēji” (diriģenti Uģis un Linda Matveji). Koru olimpiādes lielkoncerts bija Latvijas pārstāvju ideja, un tāds notika pirmo reizi pasaules koru sacensību vēsturē.
16.jūlijā atklātā konkursā tautas mūzikas un folkloras kategorijā ar citiem koriem no Latvijas, Ukrainas, Ķīnas, Somijas, Rumānijas un Indonēzijas sacentās Bauskas novada jauktais koris „Mežotne”, diriģentes Mārītes Jonkus vadībā. Koris izpildīja latviešu tautas dziesmas – „Tek saulīte” Jēkaba Graubiņa apdarē, „Spēlē jel, spēlmani” Emiļa Melngaiļa apdarē, „Aizej, lietiņ!” Ilonas Rupaines apdarē un „Seši mazi bundzinieki” Ērika Ešenvalda apdarē.
Mīļie dejotāji un dziedātāji, tikai jūs zināt, cik daudz emociju, enerģijas un jūsu brīvā laika ceļā uz sasniegtajiem rezultātiem ir ieguldīts! Mēs pateicamies par jūsu devumu un patiesi lepojamies ar jums!

Ilva Vansoviča,
Bauskas Kultūras centra direktore

Domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks pēc konkursa repertuāra izpildīšanas sveic kori „Mežotne"

Deju kolektīvs „Jandāls"

Deju kolektīvs „Līdums"


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas