Trešdiena, 08. Februāris, 2023. Aldona, Česlavs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa vizīte Bauskā


Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa vizīte Bauskā2015.04.10 Komentāri (0) Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa vizīte Bauskā

Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš darba vizītē 10.aprīlī ieradās Bauskā. Prezidenta darba vizītes pirmajā daļā, valsts augstākā amatpersona apmeklēja 14.starpovadu Grāmatu svētkus, kur teica uzrunu un atbildēja uz pasākuma dalībnieku jautājumiem. Klātesošos uzrunāja Biruta Eglīte Lauku bibliotēku atbalsta biedrības vadītāja. Viņa atzina, ka Grāmatu svētki top sadarbībā ar novadu brīvprātīgajiem palīgiem bibliotēku darbiniekiem.

Atzina, ka pateicoties prezidenta iniciatīvai bibliotēkās nonākušas daudzas vērtīgas grāmatas. Šajā svētku dienā dāvinājumu grāmatu svētkos saņems arī Bauskas novada bibliotēkas.

Valsts prezidentu un svētku dalībniekus uzrunāja domes priekšsēdētāja vietnieks Alvis Feldmanis, sveicot Valsts prezidentu un atzīstot, ka šī diena Bauskai ir vēsturiski nozīmīga.

Klātesošajiem runu teica Valsts prezidents. Savā uzrunā baušķeniekiem Valsts prezidents atzina, ka brauciens uz Bausku liecināja, ka dzīve iet uz priekšu – laukos redzams daudz traktoru, dzīva rosība uz laukiem un tas priecē. A. Bērziņš sacīja, ka grāmatas arī viņa paša dzīvē ieņēmušas lielu lomu. Grāmatas ir ne tikai notikumu liecinieki, bet arī lieliski reprezentē valsti, kā tas ir bijis prezidenta iepriekšējās dienas vizītē Austrijā, kad kā Valsts reprezentācijas dāvana tika pasniegta Raiņa un Aspazijas sacerējumi vācu valodā.

Valsts prezidents izteica viedokli, ka Bauska, neatkarīgi no valsts iekārtas, vienmēr likusies stipra un patstāvīga vieta Latvijā.

 „Latvija 25 gadu laikā ir nogājusi lielu un labu attīstības ceļu, tas ir nenoliedzami. Mums vēl tāls ceļš ejams, lai sasniegtu citu valstu līmeni, bet tas ir reāli – mēs varam sasniegt Eiropas vidējo attīstības līmeni, lai varam no Eiropas citām valstīm mājup sagaidīt izbraukušos tautiešus. Mums ir iespējas un varēšana sevi parādīt pasaulei. Mēs varam būt veiksmīgi gan savā valstī, gan Eiropas Savienībā, gan citur pasaulē”, atzina Valsts prezidents.

Prezidents atbildēja uz klātesošo jautājumiem. Sarunu vadīja „Lauku Avīzes” pārstāve Linda Rumka, kura atzina, ka baušķenieki vienmēr ir gatavi dialogam.

Sarunu laikā Valsts prezidents pauda savu nostāju un viedokli par jaunām un lielām būvēm novados. Jautājumi bija ļoti daudzveidīgi.

Vizītes turpinājumā Valsts prezidents devās uz Bauskas rātsnamu, lai tiktos ar pašvaldības vadību un deputātiem un runātu par pašvaldības darba aktualitātēm.  Pēc sarunas Valsts prezidents ierakstīja vēlējumu Bauskas novadam Viesu grāmatā.

Valsts prezidents lietišķās pusdienās tikās ar Bauskas novada lielākajiem uzņēmējiem, apmeklēja Īslīces vidusskolu  kur tikās ar skolas audzēkņiem, pedagogiem un par piemiņu viesošanās reizei kopā ar skolēniem iestādīja ozolu.

Vizītes noslēgumā Valsts prezidents apmeklēja ražotni „Bauskas alus”.

FOTO galerija

 

Andra Matuļenko, sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas